Patronaty

IV edycja Festiwalu Kultura Polskich Czasopism

Fundacja Otwarty Kod Kultury zaprasza na czwartą edycję Festiwalu Kultura Polskich Czasopism.

W tym roku nieznacznie zmieniono formułę Festiwalu: większość dyskusji ma miejsce w Internecie na stronie http://festiwal.czasopism.pl/.

Od 19 listopada co tydzień publikowane są nowe wypowiedzi redaktorów na tematy bezpośrednio związane z tworzeniem czasopism, czyli z różnymi wyzwaniami podejmowanymi na co dzień przez redakcje. Teksty w sieci dostępne są non-stop, sam Festiwal potrwa miesiąc - do 19 grudnia 2007 r.

Internetowej odsłonie Festiwalu towarzyszyć będą dwa spotkania.

Pierwsze z nich  - Czasopismo kulturalne - kto to czyta? - odbędzie się 13 grudnia (czwartek), o godz. 18.30, w Auli Bibliotecznej na Wydziale Dziennikarstwa UW (Nowy Świat 69). W obecności redaktorów czasopism kulturalnych i komentatorów medioznawczych zostaną przedstawione wyniki badania: Czytelnictwo czasopism kulturalnych wśród studentów.

Drugie spotkanie - Weź się otwórz - społeczności internetowe jako pole działań czasopism kulturalnych - odbędzie się 19 grudnia (środa), o godz. 18.00 w KINIE.LAB (Centrum Sztuki Współczesnej, Al. Ujazdowskie 6, Warszawa). Organizatorzy pragną na nim porozmawiać o idei otwartości współczesnej kultury. Punktem wyjścia do dyskusji będzie uruchomienie nowej wersji Katalogu Czasopism.pl (http://katalog.czasopism.pl), opartej na  mechanizmie 'wiki'.

Tymczasem udział w dyskusji potwierdzili: Edwin Bendyk, publicysta „Polityki", Krzysztof Michałowski, redaktor naczelny wortalu Filmweb.pl, Alek Tarkowski, koordynator Creative Commons Polska, Konrad C. Kęder, prowadzący - przedstawiciel organizatora, prezes Fundacji Otwarty Kod Kultury. Do wzięcia udziału w dyskusji został też zaproszony przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na obydwa spotkania wstęp wolny.

Więcej informacji na temat programu Festiwalu:
http://festiwal.czasopism.pl

Organizator:
Fundacja Otwarty Kod Kultury

skryt. poczt. nr 245,
00-950 Warszawa 1
tel./faks +48 22 827 17 63
www: http://fundacja.czasopism.pl  
e-mail: fundacja@czasopism.pl

Partner:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
 
Współorganizatorzy spotkań:
Koło Naukowe Medioznawców, Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
Zarząd Samorządu Studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego

Patronat medialny:
Jazz Radio, Independent.pl, Radio Kampus, POLITYKA . Wsparcie medialne: Radio eM

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną