W tym roku nieznacznie zmieniono formułę Festiwalu: większość dyskusji ma miejsce w Internecie na stronie http://festiwal.czasopism.pl/.
Od 19 listopada co tydzień publikowane są nowe wypowiedzi redaktorów na tematy bezpośrednio związane z tworzeniem czasopism, czyli z różnymi wyzwaniami podejmowanymi na co dzień przez redakcje. Teksty w sieci dostępne są non-stop, sam Festiwal potrwa miesiąc - do 19 grudnia 2007 r.
Internetowej odsłonie Festiwalu towarzyszyć będą dwa spotkania.
Pierwsze z nich - Czasopismo kulturalne - kto to czyta? - odbędzie się 13 grudnia (czwartek), o godz. 18.30, w Auli Bibliotecznej na Wydziale Dziennikarstwa UW (Nowy Świat 69). W obecności redaktorów czasopism kulturalnych i komentatorów medioznawczych zostaną przedstawione wyniki badania: Czytelnictwo czasopism kulturalnych wśród studentów.
Drugie spotkanie - Weź się otwórz - społeczności internetowe jako pole działań czasopism kulturalnych - odbędzie się 19 grudnia (środa), o godz. 18.00 w KINIE.LAB (Centrum Sztuki Współczesnej, Al. Ujazdowskie 6, Warszawa). Organizatorzy pragną na nim porozmawiać o idei otwartości współczesnej kultury. Punktem wyjścia do dyskusji będzie uruchomienie nowej wersji Katalogu Czasopism.pl (http://katalog.czasopism.pl), opartej na mechanizmie 'wiki'.
Tymczasem udział w dyskusji potwierdzili: Edwin Bendyk, publicysta „Polityki", Krzysztof Michałowski, redaktor naczelny wortalu Filmweb.pl, Alek Tarkowski, koordynator Creative Commons Polska, Konrad C. Kęder, prowadzący - przedstawiciel organizatora, prezes Fundacji Otwarty Kod Kultury. Do wzięcia udziału w dyskusji został też zaproszony przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na obydwa spotkania wstęp wolny.
Więcej informacji na temat programu Festiwalu:
http://festiwal.czasopism.pl
Organizator:
Fundacja Otwarty Kod Kultury
skryt. poczt. nr 245,
00-950 Warszawa 1
tel./faks +48 22 827 17 63
www: http://fundacja.czasopism.pl
e-mail: fundacja@czasopism.pl
Partner:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Współorganizatorzy spotkań:
Koło Naukowe Medioznawców, Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
Zarząd Samorządu Studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
Patronat medialny:
Jazz Radio, Independent.pl, Radio Kampus, POLITYKA . Wsparcie medialne: Radio eM