Patronaty

Bilety dla Internautów

Mamy bilety na pokazy w ramach przeglądu Wong Kar Waia, który odbędzie się w dniach 22-28 lutego 2008 w Kinotece w Warszawie.

Dla pierwszych 10 osób, które zgłoszą się na d.nowak@polityka.com.pl, wpisując w temacie e-maila „Wong Kar Wai", mamy do rozdania dwuosobowe zaproszenia na niżej wymienione pokazy w ramach Przeglądu Wong Kar Waia.

Jedna osoba może otrzymać tylko jedno dwuosobowe zaproszenie na wybrany film (jeśli jest jeszcze dostępny).

Zaproszenia będą do odebrania w redakcji „Polityki", ul. Słupecka 6, nieopodal pl. Narutowicza (Ochota).

Spragnieni miłości - 25.02. (poniedziałek) godz. 17.00 (2 dwuosobowe zaproszenia)
Chunking Expresse - 26.02. (wtorek) godz. 17.00 (3 dwuosobowe zaproszenia)
Upadłe anioły - 27.02. (środa) godz. 17.00 (3 dwuosobowe zaproszenia)
Happy Together - 28.02. (czwartek) godz. 17.00 (2 dwuosobowe zaproszenia)

W ramach Przeglądu zostaną pokazane również dwa filmy hongkońskiego reżysera, nieznane polskim widzom:

„Dni naszego szaleństwa"
Historia bardzo przystojnego chłopaka, który uwodzi a następnie porzuca kobiety bez jakichkolwiek skrupułów. Wychowany przez byłą prostytutkę samotnie kroczy drogą autodestruktywnego poszukiwania miłości, która w rzeczywistości jest pogonią za stałością i poczuciem własnej wartości.

Oczarowując uroczą sklepikarkę nieświadomie wprawia w ruch mechanizm następujących po sobie rozstań, niespełnionych i zapomnianych obietnic, które w finale pozwalają mu odkryć samego siebie, unaoczniając dręczące go obsesje, drzemiącą w nim gwałtowność i przemoc.

„Kiedy łzy przeminą"
Gangsterska opowieść o tragicznych losach zwykłych ludzi, którzy nagle znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Historia o antybohaterach, o ludziach, którzy zawsze dokonują niewłaściwych wyborów.

Wah zajmuje się „windykacją" dłużników mafii, stara się równocześnie sprawować pieczę nad swym przyjacielem Fly'em. Do miasta przybywa kuzynka Ngor, która na czas swojego leczenia zamieszkuje u Wah'a. W specyficzny dla siebie sposób wpływa na jego życie. Kiedy wyjeżdża, Wah nie może o niej zapomnieć. W tym właśnie czasie Fly wskutek swojej niepohamowanej arogancji wdaje się w kolejne afery i kłopoty, z których Wah musi go wybawić. Rozdarty będzie musiał dokonać wyboru pomiędzy nowym spokojniejszym życiem, a braterstwem krwi...


Organizatorem Przeglądu jest Mayfly.

Więcej informacji na stronie www.wongkarwai.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną