Patronaty

PAMIĘTNIKI WIELKIEJ ZMIANY

„Polityka” ogłasza konkurs. Zapraszamy do przesyłania wspomnień, relacji, pamiętników z czasów wielkiej transformacji ustrojowej przełomu lat 80. i 90.

Jak Państwo zapamiętali czas wielkich zmian, rozpad starego świata, przejście z jednego systemu do drugiego, zderzenia z nową gospodarką i demokracją? Jak wyglądało Państwa ówczesne życie prywatne i zawodowe, plany i marzenia?

Przyjęliśmy, że to w dniu wyborów 4 czerwca 1989 r. „skończył się w Polsce komunizm”. Za rok minie dokładnie 20 lat od początku polskiej transformacji. To jeden z najważniejszych okresów w całej naszej historii. Od teraz przez rok – w cyklu „Rozmowy na XX-lecie” – będziemy na łamach „Polityki” spotykać się ze wszystkimi głównymi aktorami tych zdarzeń; wysłuchamy ich relacji i interpretacji, zapytamy o bilans minionych dwóch dekad.

Na prace czekamy do 31 grudnia 2008 r. Sugerujemy, żeby ich objętość nie przekraczała 20 stron maszynopisu (36 tys. znaków ze spacją). Prosimy o dopisek PAMIĘTNIKI. Prace można wysyłać w wersji drukowanej na adres Tygodnik „Polityka", 02-309 Warszawa, ul. Słupecka 6 lub w wersji elektronicznej, email: pamietniki@polityka.com.pl

Wybrane przez jury prace będą opublikowane w całości lub fragmentach na łamach „Polityki" Planujemy także publikację książkową. Jury rozdzieli nagrody o łącznej wartości 20 tys. z.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną