Patronaty

Ogrody Muzyczne w Zamku Królewskim w Warszawie

Od 1 lipca do 3 sierpnia Fundacja Ogrody Muzyczne zaprasza na dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie na koncerty i projekcje filmowe w ramach kolejnej edycji Festiwalu „Ogrody Muzyczne'.

Gościem honorowym ósmej edycji Festiwalu „Ogrody Muzyczne" jest Francja. Dlatego niemal codziennie między 1 lipca a 3 sierpnia br. dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie rozbrzmiewał będzie dziełami przede wszystkim kompozytorów francuskich. W cyklu projekcji filmowych nie zabraknie więc utworów scenicznych Rameau, Masseneta, Bizeta czy Offenbacha, doskonałych choreografii Petita, Bejarta i Preljocaja, wreszcie widowisk konnego teatru Bartabasa. W cyklu portretów zapoznamy się z artystycznymi biografiami Edith Piaf, Josephine Baker, Natalie Dessay i Maurice'a Bèjarta. Natomiast cykl „Opisanie świata" poprowadzi widzów ścieżkami francuskich ogrodów...
Dwa ostatnie wieczory festiwalu poświęcone będą prezentacji premier - filmów i programów muzycznych nagrodzonych w ubiegłym roku na międzynarodowych festiwalach Prix Italia, Zlata Praha, DanceScreen Hague i Emmy Awards.
Bardzo ciekawie zapowiadają się również koncerty festiwalowe.  Obok poniedziałkowego cyklu Passage, prezentującego muzykę XX  i XXI wieku dojdzie do dwóch wyjątkowych wydarzeń artystycznych. 12 lipca zadebiutuje Orkiestra Iuventus, nowy zespół stworzony pod patronatem Jerzego Semkowa, a 1 lipca festiwal zainauguruje chluba Paryża - znakomity chór kameralny Accentus pod dyrekcją Laurence Equilbey, występujący w Polsce po raz pierwszy. W związku z objęciem tego dnia  prezydencji europejskiej przez Francję chór Accentus wykona program, na który złożą się utwory kompozytorów europejskich od romantyzmu po współczesność.
Z kolei 30 lipca w koncercie poświęconym Powstaniu Warszawskiemu zostanie wykonany Quatuor pour la Fin du Temps Oliviera Messiaena. Utwór zinterpretują Jakub Jakowicz - skrzypce, Michel Lethiec - klarnet (Francja), Andrzej Bauer - wiolonczela, Jan Krzysztof Broja - fortepian.
Jak co roku Festiwal ma równiez ofertę dla najmłodszych melomanów. W cztery czwartki lipca (10, 17, 24, 31.07) dzieci zapoznają się z operą Dziecko i czary Maurice'a Ravela w realizacji Opera de Lyon. Po filmie zaś wezma udział w warsztatach chóralnych prowadzonych przez dyrygentkę Chóru UW, Irinę Bogdanovich. W operę wprowadzi dzieci aktor Maciej Gąsiorek, znany im jako telewizyjny Piksel.

Organizatorami są Fundacja Ogrody Muzyczne, Zamek Królewski i Stołeczna Estrada.

Szczegóły na: www.ogrodymuz.pl

Polityka jest patronem medialnym 8. edycji Festiwalu „Ogrody Muzyczne".

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną