Patronaty

Festiwal Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu

Festiwal Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu

18. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie odbędzie się pomiędzy 28 czerwca i 6 lipca 2008 roku.

Jest to 20 rok obecności Festiwalu w Krakowie, na Kazimierzu. Przez te 20 lat Festiwal od kameralnego wydarzenia urósł do jednego z najbardziej prestiżowych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i na świecie.

O znaczeniu i randze Festiwalu świadczy nieustające zainteresowanie publiczności, która tłumnie odwiedza Kazimierz i festiwalowe wydarzenia.

Tegoroczny Festiwal Poświęcony będzie w znacznej mierze Izraelowi - w 60 rocznicę proklamacji Państwa. Podczas Festiwalu zaprezentowana zostanie jego historia, społeczeństwo oraz różnorodność kulturową i kulturalną. Nie zabraknie też oczywiście kontynuacji serii warsztatów, które dadzą możliwość osobistego kontaktu z kulturą żydowską i jej twórcami. Łącznie odbędzie się ponad 200 wydarzeń, które zaprezentują artyści i goście zaproszeni z wielu krajów świata, m.in. z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i z Polski.

Wszystkie te wydarzenia odbędą się w przestrzeni krakowskiego Kazimierza, ale też po raz pierwszy niektóre z nich przeniesione będą do Warszawy.

Największą atrakcją dla publiczności Festiwalu są wieczorne koncerty i wydarzenia muzyczne. Tegoroczny program pokazuje z jednej strony to, co ma do zaproponowania Izrael, a z drugiej strony to, co w muzyce żydowskiej na całym świecie dzieje się ważnego i interesującego.


Szczegółowy program oraz informacje o sprzedaży biletów są dostępne na stronie internetowej Festiwalu: www.jewishfestival.pl

POLITYKA jest patronem medialnym Festiwalu.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną