Patronaty

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WARSZAWA CENTRALNA „Stygmaty ciała"

Otwierając w Warszawie nowy międzynarodowy festiwal teatralny, Teatr Dramatyczny chce zaprosić widzów do rozmowy o ciele.

 

Do refleksji nad własną kulturą i sztuką Teatr Dramatyczny zaprosił przedstawicieli odmiennych społecznie, politycznie i gospodarczo kultur, w nadziei, że Warszawa stanie się miejscem spotkania różnorodnych tożsamości, a teatr - przestrzenią, w której ta idea uzyska swój realny kształt.
Festiwal WARSZAWA CENTRALNA lokuje się zatem na przecięciu teatru i rzeczywistości społeczno-politycznej, a każdą z jego edycji określać będą napięcia istniejące w odmiennych obszarach współczesnej kultury:

Edycja I 2008: STYGMATY CIAŁA
Edycja II 2010: MIGRACJE
Edycja III 2012: PRZESTRZEŃ - SZTUKA MIASTA

Pierwsza edycja Festiwalu potrwa od 4 do 29 października. Wybitni artyści poddadzą zmysłowemu oglądowi ludzkie ciało. Za pomocą teatru i performance'u zbadają je jako miejsce styku sfery intymnej i sfery publicznej, potraktują jako lustro, w którym odbija się opresyjny charakter kultury - oddziaływanie ideologii, religii, totalitarnych systemów, ale i jako przestrzeń wolności - jednostkowych wyborów i decyzji, świadomych ingerencji w jego tkankę.
Do refleksji nad własną kulturą i sztuką Teatr Dramatyczny zaprosił przedstawicieli odmiennych społecznie, politycznie i gospodarczo, kultur, w nadziei, że Warszawa stanie się miejscem spotkania różnorodnych tożsamości, a teatr - przestrzenią, w której ta idea uzyska swój realny kształt.

Szczegóły:
www.warszawa-centralna.eu
www.teatrdramatyczny.pl
www.myspace.com/teatrdramatyczny

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną