Patronaty

„Tysiąc i jedna opera" czyli „niezbędnik operowy"

„Tysiąc i jedna opera" czyli „niezbędnik operowy"

17 października 2008 r. na polskim rynku wydawniczym ukaże się niezwykła publikacja: największy na świecie przewodnik operowy „Tysiąc i jedna opera' autorstwa Piotra Kamińskiego.


Liczące ponad 2000 stron dzieło to prawdziwa „Biblia opery" (wg André Tubeufa z tygodnika Le Point), zawierająca informacje o ponad 1000 oper napisanych przez 230 kompozytorów.

„Tysiąc i jedna opera" to leksykon wzorowany na francuskiej edycji dzieła, które po raz pierwszy ukazało się we Francji w 2003 r. nakładem wydawnictwa Fayard (tytuł oryginału: „Mille et un opéras"). Szybko zostało uznane za najobszerniejszy i najbardziej wyczerpujący przewodnik operowy na świecie. Doskonałe recenzje dziennikarzy oraz znawców opery, a także ogromny sukces wydawniczy - 4 wznowienia oraz ponad 15 tys. sprzedanych egzemplarzy we Francji sprawiły, iż 5 lat po francuskiej prapremierze dzieła, wydawca literatury muzycznej - Polskie Wydawnictwo Muzyczne - postanowiło przedstawić tę publikację krajowemu czytelnikowi.

Piotr Kamiński znany jest ze znakomitych tłumaczeń literatury francuskiej i angielskiej (Samuel Beckett, Jean Genet, Raymond Chandler, Szekspir), ale także i polskiej poezji (przekładał na francuski wiersze W. Szymborskiej). Jest również doradcą artystycznym i muzycznym w licznych premierach teatralnych w Polsce i Francji, współpracował też z Andrzejem Sewerynem, Romanem Polańskim, Janem Englertem, Agnieszką Holland (film „Copying Beethoven"). Od ponad dwudziestu lat mieszka we Francji - tu zyskał sobie pozycję i renomę jako krytyk muzyczny, współpracując z radiem i znanymi pismami specjalistycznymi.

 

Dodatkowe informacje: www.1001opera.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną