Patronaty

Nowa książka autorki „No Logo"

W sprzedaży jest już książka „Mury i wyłomy, czyli bariery i szanse. Doniesienia z linii frontu - debaty o globalizacji' Naomi Klein.

Książka "Mury i wyłomy, czyli bariery i szanse. Doniesienia z linii frontu debaty o globalizacji" to jakby drugi tom "No Logo". Autorka podejmuje tu najważniejsze wątki wielkiej debaty globalizacyjnej - zasad równego handlu, żywności modyfikowanej genetycznie, ulicznej przemocy podczas protestów przeciwników neoliberalnej wersji globalizacji, prywatyzacji ograniczającej powszechny dostęp do usług publicznych.
Ta publikacja to mozaika esejów, ale wszystkie je łączy jedna silna teza: ruch alterglobalistyczny, który po 11 września miał zniknąć z mapy politycznej przerażonego terroryzmem Zachodu, nie był efemerydą gnuśnych lat 90; jest trwałym elementem politycznego krajobrazu globalizującego się świata, rodzajem naprawdę nowej lewicy, która stała się konieczna, gdy lewica Blaire'a, Clintona, Schrödera przeszła ewolucję w stronę neoliberalizmu. Podobnie jak ruchy obywatelskie końca lat 60., ruchy (a raczej środowiska) alterglobalistyczne stają się polityczną retortą nowego pokolenia i świata XXI w.

 

Wydawcą  książki jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA.

 

Patroni medialni:
„Polityka", Radio TOK FM, magazyn „RecyklingIdei", pisz.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną