Patronaty

„Warszawiacy i Inni" na wystawie fotografii Krzysztofa Gierałtowskego

„Warszawiacy i Inni" na wystawie fotografii Krzysztofa Gierałtowskego

Od 9 grudnia w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można oglądać wystawę prezentującą portrety polskich indywidualności.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 57 zdjęć autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego.  Wśród nich 12 czarno-białych archiwalnych portretów m.in. pisarza Leopolda Tyrmanda, eksperta zbrojeniowego Tadeusza Pióro i reżysera teatralnego Erwina Axera, wybrane przez kuratorów Muzeów Narodowych we Wrocławiu i Warszawie na wystawę „Polska fotografia XX wieku".
Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Polsce barwne wydruki laserowe 17 wielkoformatowych 125x150cm portretów, m.in. barda Jacka Kaczmarskiego, pisarzy Czesława Miłosza i Stanisława Lema oraz filozofa Leszka Kołakowskiego. Ponadto pokazanych zostanie 40 portretów barwnych 50x60cm, a wśród nich reżysera Krzysztofa Kieślowskiego, socjolog Jadwigi Staniszkis, ekonomisty Leszka Balcerowicza i dramaturga Sławomira Mrożka.
Wystawie towarzyszy 12 minutowa animacja zdjęciowa do realizacji, której wykorzystano 300 megowe skany niezbędne do wielkoformatowych wydruków.
 
Krzysztof Gierałtowski od 40 lat portretuje Polaków. Stworzył liczącą 100 tys. negatywów kolekcję „Polacy, portrety współczesne", w której zapisuje twarze polskiej inteligencji. Od lat portrety z kolekcji pokazywane są na wystawach w galeriach i muzeach europejskich oraz umieszczane w renomowanych kolekcjach światowych. Więcej informacji www.gieraltowski.pl
 
 
Po zamknięciu Wystawy 3 stycznia o godz. 18-tej, odbędzie się aukcja pojedynczych fotogramów, numerowanej edycji ograniczonej do 10 sztuk. Licytowane będą portrety o formacie 50x60cm.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Sala im. K. Gierałtowskiego, 9 grudnia 2008 - 3 stycznia 2009, w godz. 10.00 do 20.00 zł. (z wyjątkiem Świąt i Nowego Roku).

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną