Spotkanie z prof. Tadeuszem Gadaczem
Zapraszamy na wieczór autorski prof. Tadeusza Gadacza, poświęcony jego najnowszej książce “Historia filozofii XX wieku”.

W imieniu redakcji POLITYKI i wydawnictwa Znak zapraszamy serdecznie na wieczór autorski prof. Tadeusza Gadacza, poświęcony jego najnowszej książce "Historia filozofii XX wieku". Profesor Gadacz jest filozofem, uczniem Józefa Tischnera, pracownikiem PAN i Collegium Civitas. Prezentowana książka jest pierwszym z kilkunastu zamierzonych tomów dzieła. Profesor tłumaczy na czym polega filozoficzna specyfika XX w., czy filozofia XX w. w w ogóle istnieje, czy da się ją sensownie ogarnąć.

Inteligencjo polska, zbudź się! Ta książka jest wielkim wydarzeniem intelektualnym. Porównywalnym wydarzeniem sportowym byłoby zdobycie mistrzostwa świata w piłce nożnej. "Historia filozofii XX w." Tadeusza Gadacza, której pierwszy tom pod koniec lutego ukaże się nakładem wydawnictwa "Znak", bije bowiem na głowę wszystkie znane tego typu kompendia. Więcej, zdaje się stanowić zupełnie nowy ich rodzaj. Tadeusz Gadacz nie tylko zwyciężył mistrzów w znanej dyscyplinie, ale i wynalazł nową, trudniejszą, w której niesłychanie ciężko będzie mu dorównać.

Jacek Poprzeczko, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"


Spotkanie poprowadzi Jacek Żakowski , na miejscu będzie można kupić książkę Profesora.

Przed spotkaniem polecamy lekturę wywiadu Jacka Żakowskiego z Prof. Gadaczem z ostatniego Niezbędnika Inteligenta (nr 8/09 POLITYKI)
a także rozmowę obu panów z 2005 roku.
 

Zapraszamy 3 marca (wtorek) do redakcji POLITYKI, ul. Słupecka 6 w Warszawie (nieopodal pl. Narutowicza) na godzinę 18.00.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną