Warszawskie Spotkania Teatralne
Reaktywacja po ośmiu latach przerwy, ważnego wydarzenia teatralnego, jakim są Warszawskie Spotkania Teatralne, to wielkie wydarzenie dla teatromanów.

Warszawskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce organizowanym od 1965 r. Reaktywowany po ośmioletniej przerwie w 2008 r., festiwal stał się na powrót wielkim świętem polskiego teatru. Najważniejszym wątkiem festiwalu jest przedstawienie najciekawszych spektakli 2008 r. Drugim nurtem tegorocznej edycji będzie monograficzny przegląd przedstawień najciekawszego teatru lalkowego w Polsce - Białostockiego Teatru Lalek. W ramach drugiej edycji Polish Showcase w festiwalu weźmie udział 30 kuratorów teatralnych, producentów, dyrektorów festiwali z całego świata. 29. Warszawskie Spotkania Teatralne to powrót do tradycji, choć w nowoczesnej, wielowątkowej formule odpowiadającej standardom i tempu życia artystycznego Warszawy XXI wieku. Warszawa znów przez prawie trzy tygodnie stanie się centrum polskiego życia teatralnego, miejscem wymiany doświadczeń, płaszczyzną spotkania oraz wymiany poglądów zarówno artystów, profesjonalistów zajmujących się teatrem, jak i warszawskich widzów.

W programie znajdzie się w sumie ponad dwadzieścia przedstawień, które podczas 29 WST grane będą na deskach stołecznych teatrów oraz w przestrzeniach nieteatralnych.

W ramach Festiwalu odbędzie się Salon Polityki. Gościem Piotra Sarzyńskiego będzie laureat tegorocznego Paszportu „Polityki", dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy - Paweł Łysak. Salon odbędzie się  9 maja, w sobotę, o godz. 17.00 w Centrum Festiwalowym, ul. Nowy Świat 63 w Warszawie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Festiwal organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z inicjatywy i dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Współorganizatorzy: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Wspomagania Wsi, Urząd Dzielnicy Warszawa Śródmieście, Austriackie Forum Kultury, Urząd Miasta Bydgoszczy, Nowy Teatr i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Współpraca medialna: POLITYKA, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl Warszawa, Trzeci Program Polskiego Radia.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną