II Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Szczecinie
W tym roku po raz drugi odbędą się Polsko-Niemieckie Dni Mediów. W dniach 17 do 19 czerwca spotkają się w Szczecinie przedstawiciele świata mediów oraz politycy z obu krajów.

Dni Mediów zainauguruje 17 czerwca w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Horst Teltschik, do 2008 roku dyrektor Monachijskiej Konferencji Polityki Bezpieczeństwa, wykładem zatytułowanym „20 lat później...". W debatach podczas Forum Mediów w dn. 18 czerwca wystąpią między innymi Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, byli prezydenci RP Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz były niemiecki Minister Spraw Zagranicznych Hans-Dietrich Genscher  i prezydent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina Gunter Pleuger. Zaproszeni goście wrócą wspomnieniami do 1989 roku, ale będą także rozmawiać o obecnych szansach i wyzwaniach dla Europy.
Kulminacyjnym punktem tego spojrzenia w przyszłość będzie osobna debata poświęcona wpływowi kryzysu ekonomicznego na media w Europie, w której głos zabiorą Jerzy Baczyński („Polityka"), Christoph Keese (Axel Springer SA), Jean-Luc Testault (Agence France Press). Dyskusje panelowe poprowadzą wspólnie  polscy i niemieccy dziennikarze, między Bogusław Chrabota (Polsat), Tomasz Lis (TVP), Christoph von Marschall („Der Tagesspiegel"), Grzegorz Miecugow (TVN 24), Steffen Seibert (ZDF), Michael Seidel („Nordkurier"), Adam Krzemiński („Polityka").

Wieczorem 18 czerwca już po raz dwunasty zostanie przyznana Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska. Uroczystą mowę na tę okoliczność wygłosi Tadeusz Mazowiecki, były premier RP. W tym roku organizatorzy odnotowali kolejny rekord, przyjmując 145 zgłoszeń do konkursu w kategoriach prasa, radio i telewizja.

„Polityka” przygotowała na tę okazję specjalne wydanie swego tygodnika w języku niemieckim pod tytułem „Polityka auf Deutsch”, które będzie rozdawane podczas Konferencji. 

Organizatorami Dni Mediów są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacja Roberta Boscha, a ich gospodarzami Województwo Zachodniopomorskiego i Miasto Szczecin.

Patronat medialny: Polityka, Radio Szczecin, Radio Koszalin, TVP Szczecin
 

Więcej informacji na stronie: www.dnimediow.org

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną