Patronaty

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzców 8. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Główną nagrodę - miesięczne stypendium w Nowym Jorku - wywalczył Miłosz Wnukowski z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Druga nagroda - czek o wartości 5 tys. zł na zakup materiałów plastycznych - trafiła do Katarzyny Makieły z ASP w Krakowie, a trzecia - czek o wartości 2 tys. zł - do studentki ASP w Gdańsku - Magdaleny Melin. Przyznano także nagrodę specjalną dla Ewy Juszkiewicz z ASP w Gdańsku. Ewa pojedzie na miesiąc do Walencji.
Finałową „piętnastkę" Jury wybierało z ponad 170 zgłoszonych prac. Wśród jurorów konkursu znalazły się osoby związane ze sztuką: prof. Maciej Świeszewski - artysta malarz, prof. Adam Myjak - artysta rzeźbiarz, Jarosław Fliciński - artysta malarz, Karen Gunderson - artysta malarz, Piotr Szarzyński - redaktor tygodnika „Polityka",  dr Josep Santacreu - mecenas sztuki i prezes hiszpańskiej firmy ubezpieczeniowej DKV Seguros oraz Piotr Maria Śliwicki - Prezes Grupy Ergo Hestia i pomysłodawca konkursu.

W tym roku do konkursu po raz pierwszy stanęli studenci akademii sztuk pięknych z całej Polski. Do tej pory udział mogli wziąć tylko studenci gdańskiej uczelni.

Artystyczna Podróż Hestii to projekt realizowany przez Ergo Hestię od 2002 roku. W konkursie wyłaniany jest najzdolniejszy student IV lub V roku ASP, który w nagrodę pojedzie na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. W ubiegłym roku konkurs został wzbogacony o współpracę z Uniwersytetem w Walencji, gdzie powołano do życia bliźniaczy konkurs. To właśnie tam już za kilka miesięcy zostaną zaprezentowane prace laureatów Artystycznej Podróży Hestii.

Patronat medialny nad imprezą objął tygodnik „Polityka". 

Szczegóły na: www.artystycznapodrozhestii.pl 

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną