I Kongres Politologii

I Kongres Politologii
O rozwoju i kierunku przemian społeczno-ekonomicznych w Polsce i na świecie politolodzy bedą rozmawiac podczas I Kongresu Politologii.

 


Od 22 do 24 września odbędzie się w Warszawie I Ogólnopolski Kongres Politologii. Kongres organizowany jest przez: Komitet Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Głównym celem Kongresu jest stworzenie dogodnych warunków do inspirującej wymiany poglądów dotyczących zarówno uwarunkowań, istoty i następstw przemian w ostatnich dziesięcioleciach w Polsce i na świecie, jak również problemów i wyzwań, które stoją przed współczesnymi politologami.
Kongres jest pierwszą tak znaczącą inicjatywą polskiego środowiska politologicznego. Do Warszawy przyjadą przedstawiciele wszystkich najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Weźmie w nim udział blisko 600 uczestników w ramach ponad 70 zgłoszonych paneli tematycznych i warsztatów metodologicznych.
Uroczysta inauguracja Kongresu odbędzie się we wtorek 22 września o godz. 11.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 9.00. W pierwszym dniu odbędzie się sesja plenarna na temat Polska i świat - quo vadis? W kolejnym - odbędą się dyskusje w ramach paneli tematycznych oraz warsztatów metodologicznych na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Kongres zakończy sesja plenarna 24 września br., która poświęcona zostanie tożsamości nauk politycznych w Polsce i na świecie, a odbędzie się w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Honorowy patronat nad Kongresem objął Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Hanna Gronkiewicz-Walc Prezydent m.st. Warszawy oraz jej Magnificencja Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow Rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Przewidywany jest także udział polskich polityków.

 

Szczegółowe informacje:  www.kongrespolitologii.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną