Muzyka na szczytach 2009
Polityka zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 24 – 27 września 2009 r.

Muzyka na szczytach 2009  to pierwsza edycja mającego odbywać się cyklicznie Festiwalu Muzyki Kameralnej. W tym roku w ciągu czterech dni wystąpi ponad 100 najwyższej klasy artystów z całego świata wykonujących utwory między innymi F. Mendelssohna, Z. Noskowskiego, J. Brahmsa, P. Czajkowskiego, M. Karłowicza, S. Rachmaninowa, M. Ravela czy H. M. Góreckiego.

Główną gwiazdą zaproszoną przez organizatorów jest światowej sławy Kronos Quartet. Zespół istnieje od ponad trzydziestu lat. Współpracuje z twórcami takimi jak Henryk Mikołaj Górecki, Steve Reich, Allen Ginsberg, Dawid Bovie czy Tom Waits, ceniony za muzykę  do filmów Darrena Aronofskyego Requiem for a dream, Pi, zdobył Nagrodę Grammy 2004 w kategorii najlepsze wykonanie muzyki kameralnej.

Wśród pozostałych wykonawców znajdą się Polscy mistrzowie muzyki kameralnej: Ewa Pobłocka, Joanna Kozłowska, Urszula Kryger - a także artyści z całego świata - Vadim Gluzman (Izrael), Evgeni Sinaiski (Rosja), Nami Ejiri (Japonia).

Festiwalowe koncerty odbywać się będą w najlepszych pod względem akustycznym salach Zakopanego - we wnętrzach kościołów Św. Krzyża, Św. Rodziny, a także w Zakopiańskim Centrum Edukacji, Hotelu Belvedere i Jasnym Pałacu.

Podczas festiwalu Muzyka na szczytach odbędą się także wystawy malarstwa i fotografii, pokazy improwizowanego tańca współczesnego oraz projekcje filmów i fotocastów z muzyką graną na żywo.

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną