Redakcja

Cyfrowa prenumerata Polityki. Najczęściej zadawane pytania

Jak kupić prenumeratę cyfrową „Polityki"?

 • na stronie polityka.pl/cyfrowa należy wybrać jedną z opcji prenumeraty (Standard lub Premium) oraz preferowany sposób płatności (cykliczna, comiesięczna z 4-tygodniowym okresem próbnym lub na czas określony: miesiąc, kwartał lub rok)
 • następnie zarejestrować się w serwisie www.polityka.pl lub zalogować, jeśli już posiada się konto
 • dokonać płatności (przez PayU albo PayPal: kartą lub przelewem z banku internetowego)
 • na stronie podziękowania za zakup prenumeraty pojawią się instrukcje, gdzie kliknąć, by znaleźć kupiony dostęp.
 • zakupione w ramach prenumeraty wydania są dodawane w kolejnych tygodniach na „Moją półkę”. Udostępniamy formaty: pełne wersje artykułów na portalu polityka.pl, wygodny czytnik online, e-wydania w PDF, wersje audio w MP3, wydania na e-czytniki w formacie ePUB.

Jak przejść z aktywnej, okresowej (np. rocznej) prenumeraty Standard na prenumeratę Premium? Czy od razu dostanie się dostęp do czasopism i innych korzyści?

Stworzyliśmy wygodną ścieżkę płynnego przejścia z obecnej prenumeraty Standard na prenumeratę Premium. Pozwala ona na uzyskanie „od ręki” dostępu do bieżących czasopism „Pomocnik Historyczny” i Poradnik Psychologiczny „Ja My Oni”. Poniżej podajemy instrukcję, jak dokonać przejścia:

 • zalogować się w portalu polityka.pl
 • przejść do strony polityka.pl/cyfrowa
 • zapoznać się z indywidualną ofertą przejścia na prenumeratę Polityki Premium (możliwe okresy, ceny, termin dostępu, należne wydania czasopism)
 • użytkownicy, którzy posiadają miesięczną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium kwartalną lub roczną
 • użytkownicy, którzy posiadają kwartalną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium kwartalną lub roczną
 • użytkownicy, którzy posiadają roczną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium roczną
 • po opłaceniu prenumeraty Premium użytkownik od razu uzyskuje dostęp do opłaconych czasopism

Jak przejść z aktywnej, autoodnawialnej prenumeraty Standard na prenumeratę Premium?

 • zalogować się w portalu polityka.pl
 • przejść do strony polityka.pl/cyfrowa
 • na tej stronie wykonać oba proponowane kroki, tj. Krok 1. – anulować obecną subskrypcję autoodnawialną; Krok 2. – zdefiniować nową płatność cykliczną za prenumeratę Premium
 • przy przejściu z prenumeraty Standard na Premium nie przysługuje już kolejny okres próbny za 9,90 zł
 • zaraz po zdefiniowaniu nowej płatności cyklicznej za prenumeratę Premium użytkownik otrzymuje w zakładce „moja półka” dostęp do aktualnych numerów czasopism i innych korzyści pakietu Premium.

Jak korzystać z prenumeraty cyfrowej Polityki?

Wystarczy zalogować się w portalu Polityka.pl loginem i hasłem podanym przy zakupie. Od razu uzyskuje się dostęp do różnych formatów bieżącego wydania „Polityki” oraz – co dotyczy prenumeratorów Premium – do plików naszych czasopism.

 • zalogowany prenumerator ma dostęp do pełnych wersji płatnych artykułów na stronach Polityka.pl
 • każdy kolejny numer „Polityki” może pobrać w postaci plików PDF, MP3 oraz ePUB
 • abonenci Premium otrzymują dostęp do czasopism w trybie online i bieżące wydania w plikach do pobrania: PDF, ePUB
 • wydania objęte prenumeratą można pobierać bez dodatkowych opłat w aplikacjach POLITYKI na iOS i Android. Wystarczy zalogować się w nich jako prenumerator
 • w koncie prenumeratora w portalu jest także możliwość ustawienia automatycznej wysyłkę plików ePUB bezpośrednio na czytnik Kindle
 • użytkownik zachowuje dostęp do udostępnionych mu na „Mojej półce” wydań także wtedy, gdy jego prenumerata już wygaśnie

Co to jest czytnik online i czy wymaga instalowania?

To wygodny czytnik numerów wydań, które przegląda się jak cyfrowe magazyny, przerzucając strony. Czytnik elastycznie dopasowuje się do wielkości ekranu. Na ekranach dotykowych kolejne strony można przesuwać palcami. Pozwala na powiększanie czcionki. Nie ma tu banerów.

Czytnika online nie trzeba pobierać ani instalować. Działa w nowoczesnych przeglądarkach internetowych.

Czy można pobrać wydanie „Polityki” na dysk swojego urządzenia i czytać je offline?

Tak, jeśli zdecydujesz się na ściągnięcie plików (np. .epub, .pdf, mp3.zip) – zostaną one pobrane na Twoje urządzenie i będą dostępne także w trybie offline. Pliki będą otwierać się we właściwych programach zainstalowanych na Twoim urządzeniu.

Także w przypadku wydań pobranych w aplikacji mobilnej „Polityki” na iOS i Android możliwe jest czytanie ich w trybie offline. Pozostają przechowywane w pamięci urządzenia.

Czy po wykupieniu prenumeraty cyfrowej „Polityki” mogę korzystać z niej na więcej niż jednym urządzeniu?

Tak, nie ma tu ograniczeń na liczbę urządzeń dla danego loginu. Prenumerata cyfrowa pozwala na równoległe korzystanie z treści na wszystkich urządzeniach, na których dostępna jest nasza usługa.

Czy pliki do pobrania w ramach prenumeraty cyfrowej „Polityki są zabezpieczone DRM?

Nie, chcemy naszym prenumeratorom ułatwiać przenoszenie zakupionych treści między urządzeniami. Uprzedzamy jednak, że pliki mogą być oznaczone technologią watermarkingu (znaków wodnych), która pozwala monitorować i wyciągać prawne konsekwencje wobec osób łamiących prawa autorskie.

Subskrybuję „Politykę” przez aplikację mobilną, płacę przez Google Play (Android) lub App Store (iOS). Czy mogę korzystać z prenumeraty cyfrowej na portalu Polityka.pl?

Tak. Jeśli płacisz za prenumeratę przez Google Play Store lub App Store (aplikacja Polityka: tygodnik, news audio), to uzyskujesz automatycznie dostęp do prenumeraty cyfrowej na portalu Polityka.pl. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta tym samym loginem i hasłem, którego używałeś do zakupu prenumeraty.

Jestem prenumeratorem „Polityki” na Kindle, płacę przez serwis Amazon. Czy mogę korzystać prenumeraty cyfrowej na portalu Polityka.pl?

Wydanie „Polityki” na Kindle opłacane przez serwis Amazon jest oddzielnym produktem i nie daje uprawnień do korzystania z płatnych treści na portalu Polityka.pl.

Prenumerata cyfrowa opłacana przez portal Polityka.pl oferuje wygodne rozwiązanie dla posiadaczy czytników Kindle. Prenumerator może ustawić automatyczną wysyłkę plików .ePUB z kolejnymi numerami „Polityki” na czytnik Kindle (przy użyciu adresu @kindle.com).

Mieszkam za granicą. Czy mogę korzystać z cyfrowej prenumeraty „Polityki”?

Tak. Dzięki cyfrowej prenumeracie nie musisz czekać, aż drukowane wydanie dotrze pocztą. Do najnowszych tekstów ulubionych autorów otrzymasz dostęp już we wtorek wieczorem polskiego czasu.

Przy płatności za prenumeratę cyfrową wykorzystujemy m.in. system PayPal, a także płatność kartą kredytową (Visa, MasterCard, Maestro) przez system PayU, co umożliwia zakupy naszym Czytelnikom z zagranicy.

Gdyby płatność sprawiała Państwu jakiekolwiek trudności, prosimy o kontakt: cyfrowa@polityka.pl

Jakie treści na portalu Polityka.pl są płatne?

Teksty z bieżących numerów „Polityki” i z naszych czasopism „Pomocnik Historyczny”, Poradnik Psychologiczny „Ja My Oni” i „Niezbędnik Współczesny” są płatne.

Ponadto na naszym serwisie działa tzw. paywall metryczny. To oznacza, że każdy użytkownik uzyskuje co miesiąc dostęp do pewnej puli płatnych tekstów. To treści tworzone na co dzień przez dziennikarzy „Polityki” i publikowane tylko na portalu Polityka.pl oraz artykuły pochodzące z archiwalnych numerów „Polityki”.

Gdy użytkownik wykorzysta swój miesięczny limit lub gdy zechce uzyskać dostęp do artykułów z najnowszego bieżącego wydania, teksty wyświetlą mu się w postaci okrojonej do kilku początkowych zdań.

Za darmo dostępna jest wyszukiwarka tekstów po naszym archiwum od 1998 r., natomiast pełne zapoznawanie się z treścią artykułów archiwalnych wymaga wykupienia dostępu prenumeraty Premium „Polityki”.

Odpłatne udostępnianie treści pozwala nam inwestować w ciekawe teksty, aktualne analizy polityczne i komentarze, reportaże najlepszych i wielokrotnie nagradzanych autorów. Jesteśmy przekonani, że uczciwe, rzetelne, wysokiej jakości dziennikarstwo jest wartością. Aby ją ochronić, potrzebujemy tego typu wsparcia ze strony naszych Czytelników.

Prenumeruję wydanie drukowane „Polityki”. Czy automatycznie mam też dostęp cyfrowy?

Mamy przygotowaną korzystną ofertę prenumeraty pakietowej. Szczegóły oferty znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czy jest oferta cyfrowej prenumeraty „Polityki” dla firm i instytucji?

Istnieje możliwość zakupienia prenumeraty cyfrowej dla firm i instytucji. Zapewniamy wygodną obsługę procesu zakupu. Zainteresowanych prosimy o kontakt: cyfrowa@polityka.pl

W jaki sposób otrzymam fakturę za zakup cyfrowej prenumeraty „Polityki”?

Fakturę należy zamówić w trakcie kupowania prenumeraty przez stronę www.polityka.pl/cyfrowa. Należy zaznaczyć opcję „Chcę otrzymać fakturę” i podać dane do faktury. Nasz dział finansowy wystawia faktury po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym, zatem w ciągu kilku dni roboczych od momentu zakupu. Faktura w postaci pliku .pdf będzie udostępniona w Twoim koncie na portalu w zakładce „Prenumerata”.

Jeśli zaznaczysz opcję „Chcę otrzymywać fakturę” i uzupełnisz dane w swoim koncie (nie w trakcie procesu zakupu), wystawimy fakturę za Twój kolejny zakup prenumeraty.

Co się stanie z zakupionymi treściami, gdy moja prenumerata wygaśnie lub ją anuluję?

Użytkownik, któremu skończyła się prenumerata, zachowuje dostęp do opłaconych w trakcie subskrypcji wydań (we wszystkich formatach online i w plikach do pobrania).

Nie będzie już jednak otrzymywał na swoją półkę bieżących wydań i nie będzie miał dostępu ani do aktualnych testów płatnych na portalu Polityka.pl, ani do naszego archiwum. Utraci także dostęp do treści płatnych treści w Fiszkach Polityki. Jeśli podzielił się swoją prenumeratą z Bliskimi, ich dostępy także wygasną.

Wysyłamy Czytelnikom mailowe przypomnienie o dobiegającej końca prenumeracie.

Zachęcamy do użycia wygodnej i korzystnej finansowo płatności cyklicznej, która zapewni nieprzerwany dostęp do treści „Polityki”.

W jaki sposób mogę zrezygnować z prenumeraty autoodnawialnej „Polityki”?

Należy zalogować się w portalu Polityka.pl i w swoim koncie wejść w zakładkę „Prenumerata”. Na zakładce tej należy użyć opcji „Anuluj subskrypcję”. Prenumerata wygaśnie w dniu, w którym minie ostatni opłacony okres. Nie odnowi się na kolejny miesiąc, nie pobierze automatycznie opłaty.

Czy w przypadku rezygnacji z prenumeraty autoodnawialnej otrzymam zwrot środków za numery niewykorzystane w danym miesiącu?

Nie, nie zwracamy części pobranej opłaty. Prenumerata wygaśnie w dniu, w którym minie ostatni opłacony okres.

Czy prenumerata cyfrowa „Polityki” oferuje także do pobrania pliki czasopism, nie tylko tygodnika?

Tak, oferuje pobieranie plików czasopism prenumeratorem Premium. Prenumerator Premium w zakładce „Moja półka” otrzymuje się pliki .pdf, .epub, bieżących wydań z naszych serii „Pomocnik Historyczny” i Poradni Psychologiczny „Ja My Oni”. Można je wysłać na swój czytnik Kindle. Można też pobierać je w aplikacji mobilnej „Polityki” na iOS i Android.

Reklama
Reklama