Redakcja

Cyfrowa prenumerata Polityki. Najczęściej zadawane pytania

Jak kupić Politykę Cyfrową?

 • na stronie polityka.pl/cyfrowa należy wybrać jedną z opcji prenumeraty (Standard lub Premium) oraz preferowany sposób płatności (cykliczna, comiesięczna z 4-tygodniowym okresem próbnym lub na czas określony: miesiąc, kwartał lub rok)
 • następnie zarejestrować się w serwisie www.polityka.pl lub zalogować, jeśli już posiada się konto
 • dokonać płatności (przez PayU albo PayPal: kartą lub przelewem z banku internetowego)
 • na stronie podziękowania za zakup prenumeraty pojawią się instrukcje, gdzie kliknąć, by znaleźć kupiony dostęp.
 • zakupione w ramach prenumeraty wydania są dodawane w kolejnych tygodniach na „Moją półkę”. Udostępniamy formaty: pełne wersje artykułów na portalu polityka.pl, wygodny czytnik online, e-wydania w PDF, wersje audio w MP3, wydania na e-czytniki w formacie ePUB oraz MOBI.

Jak przejść z aktywnej, okresowej (np. rocznej) prenumeraty Standard na prenumeratę Premium? Czy od razu dostanie się dostęp do czasopism i innych korzyści?

Stworzyliśmy wygodną ścieżkę płynnego przejścia z obecnej prenumeraty Standard na prenumeratę Premium. Pozwala ona na uzyskanie „od ręki” dostępu do bieżących czasopism „Pomocnik Historyczny” i Poradnik Psychologiczny „Ja My Oni”. Poniżej podajemy instrukcję, jak dokonać przejścia:

 • zalogować się w portalu polityka.pl
 • przejść do strony polityka.pl/cyfrowa
 • zapoznać się z indywidualną ofertą przejścia na prenumeratę Polityki Premium (możliwe okresy, ceny, termin dostępu, należne wydania czasopism)
 • użytkownicy, którzy posiadają miesięczną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium kwartalną lub roczną
 • użytkownicy, którzy posiadają kwartalną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium kwartalną lub roczną
 • użytkownicy, którzy posiadają roczną prenumeratę Standard mogą przejść na prenumeratę Premium roczną
 • po opłaceniu prenumeraty Premium użytkownik od razu uzyskuje dostęp do opłaconych czasopism

Jak przejść z aktywnej, autoodnawialnej prenumeraty Standard na prenumeratę Premium?

 • zalogować się w portalu polityka.pl
 • przejść do strony polityka.pl/cyfrowa
 • na tej stronie wykonać oba proponowane kroki, tj. Krok 1. – anulować obecną subskrypcję autoodnawialną; Krok 2. – zdefiniować nową płatność cykliczną za prenumeratę Premium
 • przy przejściu z prenumeraty Standard na Premium nie przysługuje już kolejny okres próbny za 1 zł
 • zaraz po zdefiniowaniu nowej płatności cyklicznej za prenumeratę Premium użytkownik otrzymuje w zakładce „moja półka” dostęp do aktualnych numerów czasopism i innych korzyści pakietu Premium.

Jak korzystać z prenumeraty cyfrowej Polityki?

Wystarczy zalogować się w portalu Polityka.pl loginem i hasłem podanym przy zakupie. Od razu uzyskuje się dostęp do różnych formatów bieżącego wydania „Polityki” oraz – co dotyczy prenumeratorów Premium – do plików naszych czasopism.

 • zalogowany prenumerator ma dostęp do pełnych wersji płatnych artykułów na stronach Polityka.pl
 • każdy kolejny numer „Polityki” może pobrać w postaci plików PDF, MP3 oraz ePUB i MOBI
 • abonenci Premium otrzymują dostęp do czasopism w trybie online i bieżące wydania w plikach do pobrania: PDF, ePUB, MOBI
 • wydania objęte prenumeratą można pobierać bez dodatkowych opłat w aplikacjach POLITYKI na iOS i Android. Wystarczy zalogować się w nich jako prenumerator
 • w koncie prenumeratora w portalu jest także możliwość ustawienia automatycznej wysyłkę plików MOBI bezpośrednio na czytnik Kindle
 • użytkownik zachowuje dostęp do udostępnionych mu na „Mojej półce” wydań także wtedy, gdy jego prenumerata już wygaśnie

Co to jest aplikacja www i czy wymaga instalowania?

Aplikacja www to wygodny czytnik numerów POLITYKI i wydań specjalnych, przegląda się ją jak cyfrowy magazyn. Zaprojektowana jest tak, by elastycznie dopasowywać się do wielkości ekranu. Na ekranach dotykowych kolejne strony można przesuwać palcami. Pozwala na powiększanie czcionki. Nie ma tu banerów, są ewentualnie nieinwazyjne całostronicowe reklamy, tak jak w wydaniu papierowym.

Aplikacji www nie trzeba pobierać ani instalować. Działa po prostu w nowoczesnych przeglądarkach internetowych, wystarczy mieć dostęp do Internetu.

Obejrzyj wersję demonstracyjną wydania w aplikacji www.

Czy można pobrać wydanie POLITYKI na dysk swojego urządzenia i czytać je offline?

Tak, jeśli zdecydują się Państwo na ściągnięcie plików (np. EPUB, MOBI, PDF, MP3) – zostaną one pobrane lub - w przypadku MOBI - przesłane na Państwa urządzenie i będą dostępne także w trybie offline.

Podobnie w przypadku wydań POLITYKI ściągniętych w aplikacjach na iPada, iPhone’a lub Windows 10. Po pobraniu pozostają one w pamięci urządzenia i można je czytać bez dostępu do Internetu.

Czy po wykupieniu dostępu do Polityki Cyfrowej mogę korzystać z niej na więcej niż jednym urządzeniu (komputerze, telefonie, czytniku itp.)?

Tak, nie ma tu ograniczeń. Raz wykupiony dostęp do Polityki Cyfrowej pozwala na czytanie treści na wszystkich urządzeniach, na których dostępna jest nasza usługa.

Czy pliki do pobrania z Polityki Cyfrowej są zabezpieczone DRM?

Nie, chcemy naszym prenumeratorom ułatwiać przenoszenie zakupionych treści między urządzeniami. Uprzedzamy jednak, że pliki mogą być oznaczone technologią watermarkingu (znaków wodnych), która pozwala monitorować i wyciągać prawne konsekwencje wobec osób łamiących prawa autorskie POLITYKI.

Subskrybuję POLITYKĘ na iPada/iPhone’a przez iTunes. Czy mogę korzystać z Polityki Cyfrowej?

Nie. Jeśli płacicie Państwo za wydania POLITYKI przez iTunes, to nie uzyskujecie jednocześnie dostępu do Polityki Cyfrowej. Państwa dostęp do numerów ogranicza się do aplikacji na iPad/iPhone. Rekomendujemy rozważenie, czy nie będzie dla Państwa korzystniejsze:

 • anulowanie prenumeraty w iTunes,
 • opłacenie subskrypcji Polityki Cyfrowej (przez stronę polityka.pl/cyfrowa),
 • korzystanie z tej samej aplikacji POLITYKI na iPad/iPhone, tyle że po zalogowaniu do Polityki Cyfrowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskacie Państwo dostęp do wydań POLITYKI także na innych swoich urządzeniach (komputerze, czytniku, innym tablecie lub smartfonie). Ponadto pakiet Polityki Cyfrowej jest bogatszy o dostęp do 60 tys. artykułów archiwalnych i artykuły z wydań specjalnych POLITYKI.

Jestem prenumeratorem POLITYKI na Kindle w serwisie Amazon. Czy mogę korzystać z Polityki Cyfrowej?

Wydanie POLITYKI na Kindle przez serwis Amazon pozostaje oddzielnym produktem i nie wchodzi w skład pakietu Polityki Cyfrowej.

Polityka Cyfrowa oferuje jednak wygodne rozwiązanie dla posiadaczy czytników Kindle. Będąc abonentem Polityki Cyfrowej można pobrać bieżące wydanie tygodnika w formacie MOBI na dysk swojego urządzenia (po podłączeniu kablem USB do komputera) lub ustawić automatyczną wysyłkę plików MOBI z kolejnymi numerami POLITYKI bezpośrednio na czytnik Kindle (przy użyciu adresu @kindle.com).

Mieszkam za granicą. Czy mogę korzystać z Polityki Cyfrowej?

Tak. Dzięki Polityce Cyfrowej nie muszą Państwo czekać, aż drukowane wydanie dotrze pocztą. Do najnowszych tekstów ulubionych autorów otrzymacie Państwo dostęp już we wtorek wieczorem polskiego czasu.

Przy płatności za Politykę Cyfrową wykorzystujemy m.in. system PayPal, a także płatność kartą kredytową (Visa, MasterCard, Maestro) przez system PayU, co może być szczególnie wygodne dla naszych Czytelników z zagranicy.

Gdyby płatność z zagranicy sprawiała Państwu jakiekolwiek trudności, prosimy o kontakt pod adres: cyfrowa@polityka.pl

Czy portal POLITYKI jest bezpłatny?

W portalu www.polityka.pl bez żadnych ograniczeń można korzystać z materiałów przygotowywanych przez redakcję internetową, blogów POLITYKI, galerii zdjęć i forum dyskusyjnego.

Każdy użytkownik portalu ma miesięcznie dostęp do 10 pełnych tekstów pochodzących z archiwalnych numerów POLITYKI. Stosowny licznik wyświetla się przy otwieranych artykułach.

Gdy użytkownik wykorzysta swój miesięczny limit lub gdy zechce uzyskać dostęp do artykułów z najnowszego wydania POLITYKI (i jej wydań specjalnych), teksty będą mu się wyświetlać w postaci okrojonej – kilku początkowych zdań.

W Archiwum Internetowym za darmo dostępna jest wyszukiwarka tekstów, natomiast zapoznanie się z treścią artykułów wymaga wykupienia dostępu do Polityki Cyfrowej.

Liczymy, że docenią Państwo tę formę odpłatnego korzystania z naszego tygodnika, co pozwoli nam nadal inwestować w ciekawe teksty, aktualne analizy polityczne i komentarze, reportaże najlepszych i wielokrotnie nagradzanych autorów. Wprowadzając tę formę sprzedaży budujemy pozycję naszej gazety w świecie mediów cyfrowych.

Prenumeruję wydanie drukowane POLITYKI. Czy mam dostęp do Polityki Cyfrowej?

Mamy przygotowaną korzystną ofertę dla stałych prenumeratorów papierowego wydania tygodnika POLITYKA. Zainteresowanych prenumeratorów prosimy o kontakt z Redakcją: cyfrowa@polityka.pl

Czy są oferty korporacyjnej prenumeraty Polityki Cyfrowej (np. dla firm)?

Istnieje możliwość zakupienia prenumeraty Polityki Cyfrowej dla większych grup użytkowników. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Redakcją: cyfrowa@polityka.pl

W jaki sposób mogę otrzymać fakturę za wykupienie dostępu do Polityki Cyfrowej?

Funkcja zamówienia faktury znajduje się w koncie użytkownika portalu, który wykupił prenumeratę Polityki Cyfrowej. Należy kliknąć link „moje konto” i przełączyć się na zakładkę „Płatny dostęp”. Na zakładce tej należy zaznaczyć opcję „Chcę otrzymać fakturę” i podać dane do faktury. Drukowana faktura zostanie wysłana pocztą tradycyjną na podany adres.

Co się stanie, gdy minie okres, na który mam wykupiony dostęp do Polityki Cyfrowej?

Użytkownikom, którzy wykupili prenumeratę okresową wysyłamy mailowe przypomnienie o dobiegającej końca prenumeracie. Po zalogowaniu do serwisu www.polityka.pl użytkownik, któremu skończyła się prenumerata Polityki Cyfrowej, nie będzie już widział na górnej belce bieżącego wydania tygodnika. Aby uzyskać nielimitowany dostęp do treści POLITYKI, powinien uiścić opłatę za kolejny okres.

Zachęcamy do użycia wygodnej płatności cyklicznej, która sama zadba o to, aby dostęp do Polityki Cyfrowej był nieprzerwany.

W jaki sposób mogę zrezygnować z subskrypcji autoodnawialnej (PayPal)?

Należy kliknąć link „moje konto” i przełączyć się na zakładkę „płatny dostęp”. Na zakładce tej należy kliknąć link „Anuluj subskrypcję”. Subskrypcja przestanie obowiązywać w dniu, w którym minie już opłacony okres abonamentu Polityki Cyfrowej i nie będzie się odnawiała na kolejny miesiąc. Subskrypcję można anulować również w panelu zarządzania kontem w serwisie PayPal.

Czy w przypadku rezygnacji z prenumeraty autoodnawialnej otrzymam zwrot środków za numery niewykorzystane w danym miesiącu?

Nie, nie zwracamy części pobranej opłaty. Subskrypcja przestanie obowiązywać w dniu, w którym minie już opłacony okres abonamentu Polityki Cyfrowej i nie będzie się odnawiała na kolejny miesiąc.

Czy w Polityce Cyfrowej można pobierać wydania specjalne w postaci plików (pdf, epub, mobi)? Czy logując się do Polityki Cyfrowej w aplikacjach na iPad/iPhone/Windows 10 można bezpłatnie pobierać wydania specjalne?

Tak, jeśli jest się prenumeratorem Premium. Wtedy w zakładce „Moja półka” otrzymuje się pliki PDF, ePUB i MOBI opłaconych wydań specjalnych. Można je wysłać na swój czytnik Kindle. Można też pobierać je w aplikacjach POLITYKI na iPhone, iPad i na Windows 10.

Dla prenumeratorów Standard wydania specjalne w ramach Polityki Cyfrowej są dostępne tylko w trybie online. Można z nich korzystać po zalogowaniu do Polityki Cyfrowej:

Prenumeratorzy Standard nie mogą ponadto pobierać wydań specjalnych w aplikacjach POLITYKI na iPad/iPhone i Windows 10. W przypadku aplikacji iOS mogą kupić te wydania pojedynczo, płacąc za nie przez iTunes Store.

Reklama
Reklama