Wydawnictwa

Walka z rakiem. Listopadowy numer „Wiedzy i Życia”

Polityka
Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po najnowszy numer naszego naukowego miesięcznika „Wiedza i Życie”, który trafi do sprzedaży już 28 października.

Temat okładkowy poświęcamy walce z rakiem. Jak długo nowotwory pozostaną najsurowszym wyrokiem losu? Być może sekret ich pokonania tkwi w połączeniu różnych metod leczenia? Pisze o tym Paweł Walewski w artykule „Z czym na raka”, traktującym przede wszystkim o nowoczesnych sposobach zwalczania zagrażających naszemu życiu zmian.

Ponadto w numerze: o wiarygodności testów wykrywających materiał genetyczny wirusa wywołującego covid-19 oraz o tym, czy warto robić w przypadku tej choroby testy na przeciwciała.

O tym, jak empatia kształtuje się u dzieci i czy jej rozwój można stymulować, piszemy w artykule „Zagadka empatii”. Z analiz wynika, że na osobowość wpływa nie tylko zdolność odczuwania empatii, ale również… imię. Więcej na ten temat w artykule „Imię niejedno ma imię”.

Artykuł „Zęby z probówki” opowiada o przyszłości naszego uzębienia. Niewykluczone, że dzięki komórkom macierzystym będziemy kiedyś mogli wypełniać ubytki zdrową żywą tkanką albo nauczymy się zmuszać organizm do odrośnięcia zęba. A ponadto stałe rubryki (m.in. „Głowa do góry”, „Laboratorium”, „Uczeni w anegdocie”).

Zapraszamy do lektury!

Reklama
Reklama