Temat tygodnia

Temat tygodnia. Odc. 160

Wybory 2023. Jaka była ta kampania i kto wygra 15 października?

„Nikt nikogo do niczego nie przekona, ale niesmak pozostanie”. „Jeszcze nigdy tylu mężczyzn nie wzywało tylu kobiet do udziału w wyborach”. „Scenariusz, że żadnej ze stron nie uda się utworzyć rządu bez Konfederacji, jest wciąż aktualny” – to niektóre z głosów debaty w redakcji „Polityki”.

Specjalny odcinek podkastu „Temat tygodnia” – zapis wspólnej debaty tygodnika „Polityka” i Polityki Insight. Kampania przed wyborami do Sejmu i Senatu dobiega końca. Kto wyszedł z niej zwycięsko? Czy to była najbardziej brutalna kampania III RP? Na ile PiS wyegzekwował swoją przewagę finansową i logistyczną? Czym opozycja demokratyczna mogła się przeciwstawić władzy? Czy Konfederacja wykorzystała swoją szansę? Jakie są możliwe powyborcze scenariusze?

W debacie wzięli udział: redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl Agnieszka Wiśniewska, politolożka Anna Wojciuk z Uniwersytetu Warszawskiego, szef działu politycznego „Kultury Liberalnej” Tomasz Sawczuk i koordynator projektu Instytut Demokracji Bezpośredniej Piotr Trudnowski. Dyskusję moderowali Łukasz Lipiński („Polityka”) i Wojciech Szacki (Polityka Insight).

Uczestnicy debaty w redakcji „Polityki”. Od lewej: Wojciech Szacki, Anna Wojciuk, Agnieszka Wiśniewska, Tomasz Sawczuk, Piotr Trudnowski i Łukasz LipińskiJH/PolitykaUczestnicy debaty w redakcji „Polityki”. Od lewej: Wojciech Szacki, Anna Wojciuk, Agnieszka Wiśniewska, Tomasz Sawczuk, Piotr Trudnowski i Łukasz Lipiński

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama