Pomocnik Historyczny

„Najlepszy anglosaski mieszaniec”

Poglądy Winstona Churchilla

Winston Churchill na Downing Street, 1 stycznia 1940 r. Winston Churchill na Downing Street, 1 stycznia 1940 r. Culture Club / Getty Images
Nic w spojrzeniu Churchilla na świat i jego postawie wobec świata nie było jednowymiarowe i prostolinijne.
Churchillów dwóch – pokonany szef partii i przywódca ludzkości, który z cokołu pociesza tego pierwszego: „Głowa do góry! Ciebie zapomną, ale mnie na zawsze zachowają w pamięci”. Karykatura w „Evening Standard”, 31 lipca 1945 r.materiały prasowe Churchillów dwóch – pokonany szef partii i przywódca ludzkości, który z cokołu pociesza tego pierwszego: „Głowa do góry! Ciebie zapomną, ale mnie na zawsze zachowają w pamięci”. Karykatura w „Evening Standard”, 31 lipca 1945 r.

10 grudnia 1954 r. premier Wielkiej Brytanii przyjął w swym biurze osadnika ze wschodniej Afryki. Była dopiero trzecia po południu, ale Winston Churchill, paląc obowiązkowe cygaro, zaordynował dwie mocne whisky z sodą. Rozmowa przewidziana na piętnaście minut przeciągnęła się do trzech kwadransów. Chodziło o powstanie plemienia Kikuju przeciwko rządom brytyjskim w Kenii, a Mr Michael Blundell był prominentnym przedstawicielem białych osadników.

Churchill zaczął od wspomnień z 1907 r.

Pomocnik Historyczny „Winston Churchill” (100089) z dnia 12.01.2015; Epoka i postać; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "„Najlepszy anglosaski mieszaniec”"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >