Pomocnik Historyczny

Kim Turcy są

Fani piłki nożnej na meczu Turcja-Niemcy, Euro 2012 w Berlinie Fani piłki nożnej na meczu Turcja-Niemcy, Euro 2012 w Berlinie Murad Sezer / Reuters
Dzisiejsza Turcja to kraj kontrastów i współżyjących ze sobą, niemalże w paradoksalnej symbiozie, sprzeczności. W takim krajobrazie Turcy od dekad poszukują swej tożsamości.
Symbol nowoczesny, ale wykorzystująca go partia Sprawiedliwości i Rozwoju jest coraz bardziej konserwatywna.AN Symbol nowoczesny, ale wykorzystująca go partia Sprawiedliwości i Rozwoju jest coraz bardziej konserwatywna.

Świat sprzeczności. Turcję, a szczególnie jej największe miasto, przeszło 20-milionowy Stambuł, zwykło się porównywać do pomostu – między Zachodem a Wschodem, między chrześcijaństwem a islamem, między społeczeństwami bardziej i mniej nowoczesnymi… Ale rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana.

Turcja to miejsce, gdzie można znaleźć największe na świecie centra handlowe, luksusowe hotele i ekskluzywne butiki, a zarazem odcięte od reszty świata wsie, porzucone pola uprawne i miasta otoczone pasem slumsów.

Pomocnik Historyczny „Dzieje Turków” (100109) z dnia 13.06.2016; Uzdrowienie Chorego Człowieka; s. 128
Reklama