Urszula Augustyniak – prof. dr hab., pracuje w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w dziejach nowożytnych Polski, z uwzględnieniem koncepcji narodu i społeczeństwa, stosunków wyznaniowych, kwestii kultury politycznej oraz problemów mentalności i obyczajów. Autorka wielu publikacji, m.in. „Wazowie i królowie rodacy”.
Jerzy Besala – historyk i popularyzator, autor m.in. książki „Najsłynniejsze miłości królów polskich”.
Konrad Bobiatyński – dr hab., pracuje w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią polityczną i społeczną Wielkiego Księstwa Litewskiego XVII w., wojskowością staropolską XVI–XVII w., autor książki „Michał Kazimierz Pac – wojewoda wileński, hetman wielki litewski. Działalność polityczno-wojskowa”.
Anna Czarniecka – dr, zajmuje się propagandą polityczną w XVII w., związkami polityki ze sztuką oraz rolą kobiet w polityce Rzeczpospolitej Obojga Narodów, autorka monografii „Nikt nie słucha mnie za życia. Jan III Sobieski w walce z opozycyjną propagandą (1684–1696)”.
Wika Filipowicz – dziennikarka i etnografka.
Dariusz Kołodziejczyk – prof. dr hab., pracuje w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i Instytucie Historii PAN, badacz dziejów Imperium Osmańskiego, Chanatu Krymskiego i stosunków między Europą i Azją w epoce nowożytnej, autor m.in. książki „Podole pod panowaniem tureckim. Ejalet kamieniecki 1672–1699”.
Krzysztof Kossarzecki – dr, pracuje w Bibliotece Narodowej, jego obszar zainteresowań badawczych obejmuje Wielkie Księstwo Litewskie XVII–XVIII w., majątki i gospodarkę Sobieskich, wojskowość staropolską, autor pracy „Źródła do dziejów Sobieskich z Archiwum w Mińsku i zbiorów francuskich”.