Prezentownik

Propozycje od Wydawnictwa POLITYKI

Polityka

Daria Nałęcz, Tomasz Nałęcz „Czas przełomu”

Rewolucyjne wydarzenia, zapoczątkowane rozmowami przy Okrągłym Stole, a zwieńczone pierwszymi powszechnymi wyborami prezydenckimi autorzy przypominają z werwą i anegdotą. Pasjonująca książka dla wszystkich, którzy chcą poznać narodziny III RP.

Cena: 44,99 zł sklep.polityka.pl

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka „Brat bez brata”

Autorzy szczegółowo analizują myśl i metodę polityczną Jarosława Kaczyńskiego, rozbierają na czynniki pierwsze ideologię i praktykę „dobrej zmiany”, próbują przewidzieć, jakie są dalsze plany szefa PiS na drugą kadencję rządów tej formacji.

Cena: 39,99 zł sklep.polityka.pl

Daria Nałęcz, Tomasz Nałęcz  „Czas przełomu”; Mariusz Janicki, Wiesław Władyka  „Brat bez brata”PolitykaDaria Nałęcz, Tomasz Nałęcz „Czas przełomu”; Mariusz Janicki, Wiesław Władyka „Brat bez brata”

Jagiellonowie. Złota Dynastia

Dla jednych dwieście lat rządów wywodzącej się z Litwy dynastii to złoty wiek, jakiego Polska nigdy już nie doświadczyła, dla innych stracona szansa, przekreślenie piastowskich wysiłków, po których pozostały popioły. Za panowania Jagiellonów dokonały się najważniejsze zmiany polityczne i społeczne, które zadecydowały o kształcie przyszłego państwa – w tym sensie stali się oni fundatorami Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Cena: 44,99 zł sklep.polityka.pl

Jagiellonowie. Złota DynastiaPolitykaJagiellonowie. Złota Dynastia

Franciszek Józef I

Rekordzista w noszeniu korony – rządził nieprzerwanie 68 lat. Jego osoba stała się symbolem całej epoki. Objął cesarstwo jako 18-latek przy świetle świec i nielicznych lamp gazowych. Odchodził w świecie zupełnie innym niż ten, który zastał – nowoczesnym i wykrwawiającym się w Wielkiej Wojnie.

Cena: 44,99 zł sklep.polityka.pl,

Franciszek Józef I; Faraonowie. Ludzie, bogowie, władcyPolitykaFranciszek Józef I; Faraonowie. Ludzie, bogowie, władcy

Faraonowie. Ludzie, bogowie, władcy

Barwnie ilustrowana książka przedstawia dzieje władców Egiptu od początków zjednoczenia Górnego i Dolnego Egiptu (ok. 3000 r. p.n.e.), aż po zmierzch starożytnego państwa nad Nilem (305–30 p.n.e.), gdy rządzili nim Grecy z dynastii Ptolemejskiej.

Wybitni historycy przyglądają się władzy królów, prowadzonym przez nich kampaniom wojennym i dyplomacji, wymianie handlowej i rytuałom religijnym. Pokazują, jak wyglądało życie w pałacach, relacje rodzinne, najważniejsze obowiązki i rozrywki.

sklep.polityka.pl, cena 44,99 zł

Reklama
Reklama