Prezentownik

Igrzyska Śmierci: limitowana edycja bestsellerowej serii Suzanne Collins

. . mat. pr.
Igrzyska śmierci to jedna z najpopularniejszych serii książek młodzieżowych ostatnich lat. Historia z gatunku science-fiction, autorstwa Suzanne Collins, stała się światowym fenomenem, doczekała audiobooków i filmowych adaptacji. Ekranizacja "Ballady ptaków i węży", trafiła właśnie do kin!

Bestsellerowa trylogia wraz z prequelem opowiada o państwie Panem, powstałym na ruinach dawnej Ameryki Północnej i rządzonym przez okrutne władze. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć do Kapitolu swoją daninę - dwójkę nastolatków, chłopca i dziewczynę, między dwunastym a osiemnastym rokiem życia. Biorą oni udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

.mat. pr..

Bohaterką pierwszych trzech części serii jest Katniss Everdeen. Szesnastolatka mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów. Nieoczekiwanie jej życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia na arenę Głodowych Igrzysk.

.mat. pr..

W prequelu cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Tam poznajemy losy znanego z trylogii Coriolanusa Snowa zanim został prezydentem Panem. Przypada mu rola mentora w Dziesiątych Głodowych Igrzyskach. Jego podopieczną jest dziewczyna z najbiedniejszego, Dwunastego Dystryktu. Wkrótce okazuje się, że Lucy Gray Baird już od początku potrafi oczarować publiczność. A co jeszcze bardziej zaskakujące, zaczyna wzbudzać zainteresowanie samego Snowa…

.mat. pr..

Czterotomowe wydanie w filmowym pudełku to znakomity prezent dla wielbicieli powieści postapokaliptycznych, inspirowanych reality show, szukających źródeł tyranii oraz odwołujących się do najciekawszych motywów literackich.

Zamów „Igrzyska Śmierci”.

Materiał przygotowany przez Media Rodzina.

Polityka 50.2023 (3443) z dnia 05.12.2023; Prezentownik; s. 100
Reklama
Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Reklama