Kraj

Test

Pies czyli kot

To jest test na naszą skłonność do marnowania czasu.

Start: – ...a zatem przede wszystkim zdrowie narodowe: jako wartość sama w sobie musi się znaleźć na przedpolu pierwszego miejsca naszej troski o dobro wspólne, bo przecież nie możemy taić, że wiemy, iż w niektórych krajach doszło do takiego użycia szczepionek, że i molibden tam się pojawił, i rubikon, i tak dalej do tego stopnia, że cztery osoby trzeba było odwieźć natychmiast na oddział na sam widok szczepionki, co chyba najlepiej świadczy o zaniedbaniach, zresztą rtęć też tam dała się zauważyć w odczuciach personelu, a to wszystko determinuje kalendarz naszych działań proszczepiennych, bo wskazania nie mówią kategorycznie, że „nie”, choć dane są dopiero spływające i będą opracowywane kaskadowo w miarę napływania z dołu, bo nie chcemy doprowadzić do wodospadu informacji, który zatka twarde dyski przeznaczone do deszyfracji, co kwantytatywnie rozszerza rezerwuar, ale przy okazji pozwala śledzić fluktuację grup ryzyka, bardzo wzmacniając jakość nanoszonej struktury tematycznej w najszerszym znaczeniu tego aspektu, bo chodzi o szybkie i rzetelne uwiadomienie społeczeństwa, a nie o żółwie tempo, którego standardy są znane i preferowane w krajach skandynawskich, bo żółwie, zanim złożą jaja, długo – jak wiadomo – szukają miejsca, co oczywiście przedstawiam obrazowo, bo tu nie chodzi o żółwie, tylko o szczepionki i to takie, które tam są – nie owijając żadnego żółwia w bawełnę – po prostu złe i mogą być przyczyną wielu powikłań, skoro nie dają stuprocentowej pewności, to znaczy dają tę pewność rozwodnioną do tego stopnia, iż w kraju, którego nie wymienię, dochodzi do szczepień rozcieńczoną wodą święconą, co w 146 przypadkach zostało oficjalnie potwierdzone i rzetelnie sprawdzone, a dopiero jutro ogłoszę, że nic takiego nie mówiłem i że to manipulacja mediów, bo jestem ministrem i wolno mi tak powiedzieć...

Uwaga: tekst powyższego testu jest oczywiście bez sensu, czyli wyjaśnia wiele ważnych spraw dotyczących naszej codzienności. Przeczytaj ten tekst uważnie jeszcze raz i napisz na karteczce, ile jest cztery razy siedem. Powtarzaj czytanie, dopóki nie zapiszesz liczby większej od czterdziestu. Jeśli nie dojdziesz do takiego wyniku po pięciu czytaniach, to daj sobie spokój. Test wypadł dla ciebie niepomyślnie. Nie rozwijasz się przy lekturze publikacji polityczno-społecznych, przy których większość nie tylko się rozwija, ale jednocześnie się zwija, by móc się rozwinąć przy następnej lekturze.

Zastanów się, czy nie powinieneś wyjechać stąd na dłużej, niż przypuszczasz. Sam się tu męczysz i innych też zamęczasz. Ostatecznie przeczytaj Tołstoja „Drogę przez mękę” albo choć Iwaszkiewicza „Młyn nad Utratą”, ale najlepiej wyjedź. A zresztą zostań. Zawsze przecież możesz wyjechać, jeśli zostałeś, a jeśli wyjedziesz, możesz wrócić.

A teraz, po tej rozgrzewce, będzie test główny. Uwaga: „Szczepionki tymczasem, a nawet zapasy dodatkowo rozdysponowane, oczywiście wystarczą i absolutnie potwierdzam. Ale nie informuję między innymi, na ile starczą te ewentualne rezerwy. Zobaczymy dokładnie, rozpatrzymy odpowiedzialnie ważne informacje. Apteki mają oczywiście żelazne etatowe zapasy, ale główne rozeznanie awizuje, że antybiotyki, ćwierćmetrowe tampony, wyroby ortopedyczne, jałowe elementy maseczek usztywnianych żelami ypsylon coraz intensywniej używanych – laboratoria uznają bowiem zasadę darmowego rozdawania opatrunków wojsku i uczelniom…”.

No dobrze, starczy, ale gdy patrzymy na ten bezsensowny galimatias poselskich komisji i poszukiwania stuprocentowej pewności, to wiadomo, że grypa jest na trzecim miejscu po przecinku. A przecież zasada jest prosta: jeśli ogólnie jesteś za PO, to znaczy, że grypa Polskę ominie. A jeśli jesteś za PiS, to grypa nas napadnie.

 

PS: Test główny od słowa „szczepionki” do słowa „uczelniom” to szyfr. Prościutki – pierwsze litery tych 64 słów dadzą rozwiązanie. Życzę wszystkim państwu zdrowia i opieki społecznej.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną