Kraj

Wizerunek na krze

PR w służbie premiera

Jedni realizują swój wizerunek przez PR, inni poprzez zajmowanie się własną pracą. Uzyskanie obrazu dwa w jednym jawi się, oczywiście, jako ideał. Jednak osiągnięcie takiego stanu rzeczy nie jest sztuką łatwą.

Wskazują  na to choćby ostatnie personalne kreacje Donalda Tuska. Z powodu zimy premier zatroszczył się o krę. Lodu u nas dostatek, nie wiadomo, czy i kiedy się stopi – jednak premier wziął udział w mrożącym krew thrillerze.  Towarzyszyli mu w tym przedsięwzięciu liczne zgromadzeni wojewodowie oraz inni urzędnicy państwowi, którzy zapewne słusznie martwią się ewentualną groźbą powodzi na swoich terenach. Czy jednak premier niczym Królowa Śniegu  powinien razem z nimi dryfować na wirtualnej krze? Czy nie wystarczyłby resortowy minister, który lodową górę wziąłby na własne barki?

Kilka dni temu Donald Tusk miał doskonałe przemówienie, zapowiadające  systemowe zmiany w finansach publicznych. Reformy mają się niebawem rozpocząć.  Nie o nich jednak opowiada premier w swoich licznych wystąpieniach medialnych. W żaden sposób nie wyrywa się na pierwszy plan z koncepcjami uzdrowienia państwa. Przeciwnie nawet, szef rządu, który zapowiadane reformy ma zrealizować,  nieustannie  tłumaczy się, dlaczego nie zamierza zostać prezydentem. I to komu się przede wszystkim tłumaczy? PiS-owi, czyli partii, która sama posiada swego kandydata na prezydenta, ale jakoś nie wpada na pomysł  programu uzdrowienia choćby publicznych finansów.

Dlaczego więc Tusk się tłumaczy? Bo PiS, poprzez media, ciągle się pyta, czemu premier nie chce zostać prezydentem, skoro Lech Kaczyński (albo może inny przedstawiciel PiS) z głębi serca tego pragnie.

Teoretycznie Tusk, po złożeniu swojej antyprezydenckiej deklaracji, mógłby na ten temat zamilknąć.  Wyborcy i tak nie mają przecież innego wyjścia jak przyjąć jego oświadczenie odnośnie prezydentury  i je zaakceptować. Tak naprawdę  to nie lodu jest u nas za dużo, tylko woda leje się niepotrzebnym strumieniem. Może więc warto zwołać pospolite ruszenie PR-owców w sprawie zakręcenia hydrantu?

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną