Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Wyroki dla Leppera i Łyżwińskiego

Do więzienia za seksaferę

Andrzej Lepper, Stanisław Łyżwiński - będą się odwoływać. Andrzej Lepper, Stanisław Łyżwiński - będą się odwoływać. Grzegorz Michałowski / PAP
Dwa lata i trzy miesiące więzienia dla Andrzeja Leppera oraz pięć lat dla Stanisława Łyżwińskiego. Takimi wyrokami kończy się w pierwszej instancji seksafera w Samoobronie.

Wyrok jest zgodny z żądaniami prokuratury, która zarzucała Łyżwińskiemu m.in. zgwałcenie kobiety i wykorzystywanie seksualne działaczek Samoobrony, zaś Lepperowi - żądanie i przyjmowanie „korzyści o charakterze seksualnym" od działaczek partii. Oskarżeni nie stawili się w sądzie. Na sali pojawiła się za to Aneta Krawczyk, która po ogłoszeniu wyroku rozpłakała się. To ona – w grudniu 2006 roku – przyznała się w mediach, że otrzymała pracę w Samoobronie w zamian za seks.

Prokuratura i media dotarły potem do innych kobiet działających w partii, które również przyznały się, że były wykorzystywane seksualnie. Oskarżeni nie przyznali się do winy, zarzucają Anecie Krawczyk niespójności w zeznaniach. Lepper zapowiada odwołanie od wyroku.

Niedługo po ogłoszeniu wyroku Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim uchylił areszt Stanisławowi Łyżwińskiemu, który już 2,5 roku przesiedział za kratami (odbywając tym samym połowę kary). Były poseł odjechał spod zakładu karnego karetką pogotowia.

 

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną