Kraj

Jarosław Kaczyński kandyduje

Łukasz Ostalski / Reporter
Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że wystartuje do wyścigu o najwyższy urząd w państwie.

W wysłanym do mediów oświadczeniu prezes PiS wymienił wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. - Polska straciła wybitnych Polaków - napisał Jarosław Kaczyński.

Na zakończenie listu wykłada credo, które prawodpodobnie stanie się motywem przewodnim kampanii wyborczej:

"Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament.

Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii.

Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny.

Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza."

Szefową sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego będzie Joanna Kluzik-Rostkowska.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Służba zdrowia nie taka publiczna. Leczymy się za własne

Przeciętna polska rodzina wydała w ostatnim miesiącu z własnej kieszeni na leczenie aż 557 zł. Z odpłatnej pomocy lekarskiej nie skorzystało w tym czasie tylko mniej niż co trzecie gospodarstwo domowe.

Joanna Solska
25.02.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną