Czy Janusz Palikot powinien odejść z PO?

Sąd nad Palikotem
Zapytaliśmy ­polityków PO: czy relegować go z partii?
Janusz Palikot w Sejmie
Witold Rozbicki/Reporter

Janusz Palikot w Sejmie

24 września zebrał się sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej, by rozpatrzyć wniosek o wyrzucenie Janusza Palikota. Rozpatrzenie sprawy przeniesiono jednak na październik ze względu na konieczność zgromadzenia przes sąd dodatkowych dokumentów.

NIE
Mirosława Nykiel, rzecznik dyscypliny klubu PO:
To prawda, że jest najbardziej niepokornym posłem. Trudno mu się ­dostosować do zbioru partyjnych reguł. ­Przeprowadziłam z nim szereg ­rozmów, były mało skuteczne. Ale uważam, że Platforma tak szeroko rozłożyła swoje skrzydła, że i on mieści się w tych granicach.

NIE
Joanna Mucha,
posłanka z regionu lubelskiego:
Palikot wyrobił sobie w polityce „żółte papiery” i wszyscy wiedzą, że to, co powie, trzeba ­dzielić przez cztery. Poza tym, wyrzucenie go to nadanie mu ­emblematu męczennika, co nie będzie służyło ­Platformie.

TAK
Bogusław Sonik, europoseł:
Słyszałem, że sam premier ma już dość wyskoków Palikota. Jesteśmy tolerancyjni, ale moim zdaniem on już dawno rozstał się mentalnie z partią. Zdecydowanie nam szkodzi i najwyższy czas, aby poszedł własną drogą,
bo reprezentuje lewackie spojrzenie na świat.

TAK
Antoni Mężydło, poseł PO, kiedyś PiS:
Dochodzą do mnie mocne sygnały, że Palikot będzie musiał pożegnać się z partią. Jeśli dalej będzie chciał budować na szyldzie Platformy ruch swojego poparcia, to trzeba go po prostu wyrzucić. Jeśli zadeklaruje mocne postanowienie poprawy, to z pewnością trzeba go zawiesić w prawach członka na jak najdłuższy czas i obserwować, czy dotrzyma słowa.

NIE WIEM
Robert Węgrzyn, członek sądu ­koleżeńskiego:
Jego pytanie o trzeźwość prezydenta w czasie lotu do Smoleńska być może przekroczyło pewne granice kultury dyskursu politycznego. Może czasami przesadza też z formą swoich wystąpień. Ale to nie są powody, aby pozbywać się go z partii. Najprawdopodobniej wstrzymam się od głosu w czasie dyskusji nad jego wyrzuceniem.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną