Kraj

Spór o Jezusa Świebodzińskiego

Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki Piotr Fotek / Reporter
Jarosław Kaczyński w PiS pozostaje sam. Wyrzucił wszystkich, a w chwili wzburzenia wyrzuca i siebie. Potem w Magdalence, mateczniku wszystkich spiskowców, sam ze sobą negocjuje powrót.

Jest początek 2020 r. Powoli trwa mocowanie oświetlenia i ławek na stadionach, na których miało odbyć się Euro 2012. Sędziwy Grzegorz Lato musi oddać zaginioną murawę z boiska, którą przypadkowo znaleziono na jego działce. Głową Kościoła zostaje Szymon Hołownia, który w międzyczasie kończy XIV edycję programu „Mam Talent”.

Jarosław Kaczyński w PiS pozostaje sam. Wyrzucił wszystkich po wszystkich przegranych wyborach. Sfrustrowany, zapowiedział wyrzucenie z partii wnuczka Joachima Brudzińskiego, który narodzi się dopiero za dwa lata! Czasem w chwili wzburzenia prezes wyrzuca i siebie. Potem w Magdalence, mateczniku wszystkich spiskowców, sam ze sobą negocjuje powrót.

Ukazuje się książka wnuczka Krzysztof Ibisza zatytułowana „Jak wytrzymać z dziadkiem młodszym ode mnie?”. Na Krakowskim Przedmieściu znowu rozpętują się demonstracje w związku z postawieniem repliki Jezusa Świebodzińskiego naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego. Trwa proces sądowy między siecią Tesco i Lidl o to, który ze sklepów w tym mieście Jezus Świebodziński pokazuje swoją lewą ręką.

Tuskowi nie chce się już rządzić, bo nie ma nawet z kim przegrać. Całe dnie spędza na Facebooku i forum Jakpomarichuaniestrzelicgola.pl. Joanna Krupa, najbardziej zagraniczna Polka, wygrywa plebiscyt Mistrz Mowy Polskiej, bo inni w ogóle nic nie mówili, tylko wysyłali SMS-y. Edyta Górniak kończy nagrywanie płyty, którą obiecała fanom po „Tańcu z gwiazdami” w 2010 r. Doda w ogóle się nie zmienia, ponieważ jak uczy nauka, plastik rozkłada się setki lat.

Stany Zjednoczone rezygnują z wiz wjazdowych dla obywateli polskich, ale obowiązkiem wizowym – niestety – ciągle obciążeni są posiadacze wąsów oraz tureckich dywanów. Powoli do końca dobiega śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz wychodzi na pierwszą przepustkę i przestaje brać leki. W TVP już wszystko prowadzi Grażyna Torbicka.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną