Platforma przed konwencją
Jedna z największych i najnowocześniejszych w Polsce hal widowiskowych i 12 tysięcy członków Platformy Obywatelskiej. Partia premiera mobilizuje się przed kampanią wyborczą i dopina ważne transfery.
Położona na granicy Gdańska i Sopotu hala Ergo Arena, w której spotkają się działacze PO.
Wojciech Kryński/Forum

Położona na granicy Gdańska i Sopotu hala Ergo Arena, w której spotkają się działacze PO.

Ma być radośnie i trochę samochwalnie. Obchodząca dziesiątą rocznicę powstania Platforma w sopockiej Ergo Arenie ma zapomnieć na chwilę o ostatnich niepowodzeniach związanych z budową autostrady A2 i Stadionu Narodowego. Za to chwalić się będzie sukcesami czterech lat rządów. Stąd przemówienia liderów PO z premierem Donaldem Tuskiem i marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną na czele, które mają tchnąć nową energię w lekko rozmemłane szeregi.  

Z programu wypadł punkt pod tytułem „listy wyborcze”. Ich ostateczne ustalenie zostało przesunięte na później. Jak tłumaczą działacze PO, chodzi o to, by towarzyszące temu nieporozumienia i tarcia nie zważyły atmosfery partyjnego święta.

Zatwierdzenie list w tym momencie byłoby zresztą trudne. Choćby dlatego, że liderzy PO nadal prowadzą rozmowy ze znanymi politykami spoza partii na temat ich startu w wyborach. Medialnym numerem jeden jest oczywiście Joanna Kluzik – Rostkowska, do ostatniej soboty liderka PJN, o której od kilku dni mówi się, że zasili szeregi PO i w wyborach wystartuje z pierwszego miejsca rybnickiej listy Platformy. Według medialnych spekulacji była szefowa kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego miałaby się pojawić w Ergo Arenie. Jednak to, czy tak się stanie, ważyć się będzie niemal do ostatniej chwili. – Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i trudno powiedzieć, jak to się skończy – usłyszeliśmy od jednego z uczestników konwencji.

Jak napisała piątkowa „Gazeta Wyborcza”, w Gdańsku raczej nie pojawią się politycy lewicy, którzy mają wzmocnić listy PO i jej „lewą nogę”. Chodzi m.in. o byłego szefa MSZ Dariusza Rosatiego, który miałby wystartować do Sejmu z okręgu podwarszawskiego oraz szefa SdPl Wojciecha Filemonowicza. On z kolei miałby walczyć o mandat poselski z Krakowa.

Sobotnie urodziny PO, które wielu ekspertów uznaje za przygrywkę do oficjalnego startu kampanii wyborczej, będziemy dla Państwa opisywać i komentować na bieżąco.

CZYTAJ TAKŻE: W sobotę, gdy Platforma Obywatelska będzie w Gdańsku świętować swoje 10-te urodziny, PiS ściąga do Warszawy 2 tysiące swych młodych sympatyków >>

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną