Olechowski za Tuskiem i Palikotem

Zawsze jest inaczej
Andrzej Olechowski „anulował” swoją wcześniejszą krytykę PO, a szczególnie Donalda Tuska i wyraźnie go poparł jako najlepszego szefa rządu na trudne czasy przed Polską.

Gest Olechowskiego ma swoje znaczenie. Premier Tusk był wyraźnie zadowolony. Olechowski jest politycznie na aucie, ale wciąż rozpoznawalny i zapraszany do mediów. A te żyją w swoim rytmie i nie wchodzą w szczegóły, co by takie poparcie miało oznaczać. Tym bardziej, że Olechowski życzy Tuskowi drugiej kadencji, ale najchętniej w koalicji z Januszem Palikotem.

To jednak szok dla kogoś, kto pamięta, że Olechowski kiedyś startował na prezydenta z programem konserwatywno-liberalnym. A Palikot dzisiaj z konserwatyzmem raczej się nie kojarzy. Sugestię Olechowskiego o rządzie PO-RPP uważam generalnie za apel do Tuska o wzmocnienie liberalnej flanki PO.

Ciekawe, że sam Lech Wałęsa też trzyma kciuki za Palikota. To dla mnie podobne zaskoczenie, bo jak Wałęsa to poparcie godzi z swoją Matką Boską w klapie?!

Wchodzimy w ostatni tydzień kampanii. Polityczna adrenalina uderza do głów. A moje ulubione powiedzenie jest takie: zawsze jest inaczej. Inaczej niż dziś sobie myślimy.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną