Jakie ustawy - Tusk ogłasza plany

Premier ogłasza legislacyjne plany rządu
Wszystkie projekty z expose powinny trafić do Sejmu zimą – ogłosił we wtorek premier Donald Tusk. Rząd przyjął już projekt budżetu na 2012 rok, który zakłada 2,5 - procentowy wzrost gospodarczy i spadek deficytu publicznego do poziomu 3 proc.
Minister finansów Jacek Rostowski i premier Donald Tusk. To oni mają najwięcej do powiedzenia w sprawach budżetu państwa.
Grzegorz Rogiński/Kancelaria Prezesa RM

Minister finansów Jacek Rostowski i premier Donald Tusk. To oni mają najwięcej do powiedzenia w sprawach budżetu państwa.

Jak podkreślali premier i minister finansów Jacek Rostowski, przyjęty projekt jest rozwiązaniem umiarkowanym, „skrajnie odpowiedzialnym” – jak stwierdził Tusk. - W budżecie nie zapisano żadnych radykalnych rozwiązań – zapewniał premier.

W wersji optymistycznej, PKB miał urosnąć o 3,2 proc., ale rząd brał też pod uwagę, że Polskę mogłaby dotknąć recesja. Dlatego wersja pesymistyczna zakładała spadek PKB o 1 proc. Premier nie wykluczył możliwości znowelizowania budżetu w ciągu roku, gdyby pogorszyła się sytuacja gospodarcza.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną