Tragedia małej Magdy z Sosnowca

Co wiadomo głębiej?
Straszne, dramatyczne, podłe – zaniepokojona większość odetchnęła z ulgą. Za zaginięciem małej Magdy z Sosnowca stoi matka wyrodna. Która, upuściwszy dziecko, zamiast dzwonić po pogotowie, porzuciła je gdzieś, może w parku pod drzewem.

Czyli wszystko w porządku, nawet jeśli część publiczności głęboko się wzruszy, widząc w małej Magdzie namiastkę własnych dzieci. Świat jest przewidywalny. Może w jego naturę wpisane są różne straszności, ale mężczyźni o nogach jak patyczki - bo taki miał być ten człowiek z opowieści matki - nie istnieją. Nie biją matek, i nie kradną dzieci z wózków. Uff.

Lecz co wiadomo tak naprawdę? Ciała dziecka nie znaleziono. Znaleziono jedynie pustą torbę ze zwiniętą kurtką, w której zdaniem głównego bohatera wydarzenia, Wielkiego Objaśniacza Świata Detektywa Rutkowskiego, dziecko musiało być. Może, mówi detektyw, psy rozwlekły?

Co wiadomo głębiej? Że była para młodych ludzi, najmujących pokój w podłej dzielnicy. Zdanych na pomoc rodziców i jednocześnie skonfliktowanych z nimi. On – porzucający informatykę dla pracy na budowie. Ona – bezradnie poszukująca jakiegokolwiek zajęcia. Być może już od dawna nadbudowująca sobie w głowie swój własny świat – skoro ten zastany jest, jaki jest. Być może zupełnie coś innego.

Była już taka jedna historia: małego Michałka, wrzuconego do rzeki. W zeszłym roku, po trwającym wiele lat procesie, sądy ostatecznie uniewinniły w tamtej sprawie matkę. Rzeczywistość nie okazała się jednak łatwo objaśniana. Nie była więc także medialnie interesująca. Poza tym, mieliśmy już nowe, porywające emocjonalnie, mrożące krew w żyłach historie. Po tej o Madzi, będą kolejne.

Czytaj także

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną