Poseł Gibała i liberałowie w PO

Niesforny z Platformy
Kolejny filozof napsuje krwi premierowi Tuskowi? Jest 13 lat młodszy od Janusza Palikota, ma tytuł doktora filozofii UJ i zacięcie do biznesu: poseł Łukasz Gibała, szef krakowskiego PO.
Czy Łukasz Gibała zostanie twórcą liberalnej frakcji w PO?
Jakub Ociepa/Agencja Gazeta

Czy Łukasz Gibała zostanie twórcą liberalnej frakcji w PO?

Nie chce być tylko trybikiem w partyjnej maszynce do głosowania, krytykuje działania rządu, właśnie założył parlamentarny zespół ds. wolnego rynku. Część polityków Platformy twierdzi, że to próba tworzenia liberalnej frakcji w ramach samej PO.

Nowy zespół chce wspierać przedsiębiorczość, w tym działać na rzecz obniżenia podatków, co w obecnej sytuacji wydaje się być mrzonką (i pomysłem sprzecznym z polityką rządu). Powołało go sześciu młodych posłów (najstarszy ma 44 lata, najmłodszy – 31) z tylnych ław sejmowych. Michał Jaros, przewodniczący tej blisko 30-osobowej grupy, przekonuje, że łączy ją idea wolnorynkowa, nie zaś chęć budowania wewnątrzpartyjnej opozycji: – Tworzą ją ludzie z różnych regionów, o różnych światopoglądach, których łączy wiara w wolny rynek. Pytany, czemu w zespole brak choćby Adama Szejnfelda – którego nazwisko w pierwszej kolejności kojarzy się z prorynkowym myśleniem na zapleczu Platformy – odpowiada, że nie rozsyłali jeszcze zaproszeń do wszystkich parlamentarzystów.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną