Wojskowa przeszłość Człowieka z Gór

Nieobecny
Koledzy z wojska zgłosili policji, że wiedzą, kim jest człowiek odnaleziony w Tatrach. Po tym, co przeczytali w gazetach, nie byli już tego tacy pewni.
Włodzimierz N. w drodze do szpitala wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie.
Marek Podmokły/Agencja Gazeta

Włodzimierz N. w drodze do szpitala wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie.

W środę rano, 15 lutego, do ppłk. Tomasza Kacały zadzwonili koledzy z byłej jednostki. Miał być ostatnią instancją rozpoznawczą. Ich zdaniem, tajemniczy Człowiek z gór, którego tożsamość policja już od kilku dni próbowała ustalić za pomocą Internetu, to nikt inny, tylko Włodek. Ich były kolega z jednostki. Kacała przepracował z Włodkiem trzy lata w jednym pokoju. Oficjalnie był jego przełożonym. Nieoficjalnie prawie przyjacielem. Prawie, bo Włodek nie należał do ludzi wylewnych. 15 minut później do zakopiańskiej policji zadzwonili byli koledzy z wojskowej Centralnej Grupy Działań Psychologicznych. Wiemy, kim jest poszukiwany.

Yossarian

Oficjalny życiorys Włodzimierza N. nie jest zbyt rozbudowany. 36 lat, były zawodowy żołnierz. Odbył dwie misje. Jedną w Libanie, drugą w Iraku. W 2006 r., po 11 latach służby, zwolniony z wojska jako trwale niezdolny do pełnienia służby w czasie wojny i pokoju. W 2008 r. w wyniku niestawienia się na komisję lekarską pozbawiony prawa do pobierania renty. Od tamtego czasu świat właściwie o nim zapomniał.

Aż do 13 lutego 2012 r., kiedy Internet obiegła informacja o tajemniczym mężczyźnie, którego trzy dni wcześniej w pasterskim szałasie odnaleźli pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Lekarze walczyli o uratowanie jego odmrożonych stóp.

Sprawę szybko zakwalifikowano do kategorii trudne łamane przez beznadziejne.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną