Black Friday w „Polityce”

Rabaty na prenumeratę cyfrową do -50%

Subskrybuj
Kraj

Weeeekend

Pierwsza majówka. Jak ją spędzić?

Tak prezydent uczci Święto Flagi. Tak prezydent uczci Święto Flagi. Bartosz Krupa / EAST NEWS
Wystarczy wziąć trzy dni urlopu i mamy bardzo przedłużony dziewięciodniowy weekend majowy. Co lubimy, dokąd jedziemy, co jeszcze mamy do wyboru?
Majówka z jogą? Dlaczego nie. Szkoły jogi nie narzekają na brak chętnych.Dziurek/Reporter Majówka z jogą? Dlaczego nie. Szkoły jogi nie narzekają na brak chętnych.

Biało-czerwono

Po roku przerwy 1 maja przez stolicę przejdzie pochód pierwszomajowy pod hasłem „Godna praca, godna płaca, godna emerytura”. SLD razem z OPZZ zapraszają stęsknionych za tą tradycją na godz. 11 przed siedzibę Związku. Pochód przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Książęcą i zakończy się w parku przy ul. Rozbrat – europejskim piknikiem rodzinnym. Pochodów nie będzie w wielu innych miastach, w których zawsze był, na przykład w Łodzi. – Chcemy, by w tym roku były jedne, centralne obchody w stolicy – liczymy, że przyjedzie około 15 tys. ludzi – mówi poseł Dariusz Joński, rzecznik SLD.

O tej samej godzinie do PKiN na kongres „Korekta kapitalizmu” zjadą się ci, którzy wierzą w pomysły Janusza Palikota (zapowiadane na maj zjednoczenie odłamów lewicy nie dojdzie do skutku).

Prezydent Bronisław Komorowski będzie uczestniczył w oficjalnych uroczystościach państwowych. 2 maja, w dniu Flagi, Prezydent RP w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego uroczyście podpisze Ustawę o symbolach narodowych. Wręczy też flagi przedstawicielom szkół, organizacjom polonijnym, olimpijczykom, wojsku, szkołom oraz harcerzom. – W tym dniu przed Pałacem z inicjatywy prezydenta stanie namiot, w którym dzieci będą mogły robić kotyliony i dostaną watę cukrową w kolorach narodowych – mówi pracownik kancelarii. Prezydent chce też przypominać, że to Dzień Polonii, i wręczy wtedy odznaczenia zasłużonym polonijnym działaczom. Wieczorem o godz. 20 przed Domem Polonii posłucha koncertu w wykonaniu orkiestr wojskowych.

3 maja też zapowiada się pracowicie: msza w Archikatedrze za ojczyznę, uroczystości na Zamku Królewskim i na placu Zamkowym, gdzie prezydent wygłosi przemówienie do narodu oraz wręczy odznaczenia państwowe.

Polityka 17-18.2012 (2856) z dnia 25.04.2012; Wielka majówka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Weeeekend"
Reklama