Zmiana warty w toku
Kamila Ceran (z lewej) i Ewa Wanat.
Robert Wolański/Darek Golik/Materiały prywatne/Forum

Kamila Ceran (z lewej) i Ewa Wanat.

To nadal będzie pierwsze radio informacyjne – obiecuje Kamila Ceran, nowa redaktorka naczelna Radia TOK FM. Zastąpi Ewę Wanat, która po dziewięciu latach tworzenia „Toku” postanowiła odejść. „Chcę podjąć się nowych zadań” – powiedziała na pożegnaniu z zespołem.

Radio TOK FM – właścicielem stacji jest spółka Inforadio należąca do Agory SA i POLITYKI – czekają w najbliższym czasie istotne zmiany organizacyjne. Ma to związek z nadaniem przez KRRiT nowych częstotliwości dla TOK FM – w Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Kielcach i Elblągu. Dlatego zarząd Grupy Radiowej Agory i Inforadia zdecydował, że dział obsługujący informacyjnie Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje i Radio Roxy, w tym kilkudziesięciu terenowych reporterów w całej Polsce, podlegać będzie teraz redaktorowi naczelnemu Radia TOK FM. – Wierzymy, że nowa struktura organizacyjna umożliwi bardziej efektywne zarządzanie zespołem informacji całej grupy – mówi Bartosz Hojka, szef segmentu radiowego Agory. Kamila Ceran ma doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami dziennikarskimi. Ewa Wanat dobrze radziła sobie z zadaniami menedżerskimi, ale najbliżej jej serca była praca stricte dziennikarska.

Z badań wynika, że Radia TOK FM słuchają w większości mężczyźni, zazwyczaj osoby w wieku 30–60 lat. Prawie wszyscy mają wykształcenie wyższe lub średnie. Od kilku lat do radia przekonuje się coraz więcej studentów ostatnich lat i absolwentów wyższych uczelni. W większości miast, w których można odbierać sygnał TOK FM, rozgłośnia mieści się w ścisłej czołówce słuchalności.

Nowa naczelna TOK FM przez 18 lat była związana z grupą radiową Eurozet. Była wydawcą, producentką, prowadziła swoje autorskie programy. Była korespondentką z Francji i Wielkiej Brytanii. Przez dziewięć lat szefowała pionowi informacyjnemu, nadzorując pracę blisko 30 oddziałów radiowych i 120 dziennikarzy. Przez ostatnie trzy lata powadziła własną firmę szkolącą dziennikarzy i wydawców. Gdy została naczelną TOK FM, zawiesiła tę działalność. Kamila Ceran zapewnia, że chce być dobrą kontynuatorką tego, co stworzyła Ewa Wanat: – Nie będzie żadnych rewolucji. Mam temperament newsowy i na pewno będę chciała wzmocnić tę gałąź w radiu. Mimo że byłam związana z radiem rozrywkowym, nie zamierzam teraz wprowadzać więcej muzyki, zachowamy wyjątkowy publicystyczno-informacyjny charakter stacji.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną