Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Co po Euro – Donald Tusk dla POLITYKI

Kilka miesięcy przed Euro premier rozdawał autografy pod Stadionem Narodowym. Kilka miesięcy przed Euro premier rozdawał autografy pod Stadionem Narodowym. Wojciech Artyniew / Forum
Jak żyć w Polsce po Euro? W obszernym wywiadzie w najnowszej POLITYCE Donald Tusk zdradza plany swego rządu na najbliższe miesiące i zapowiada „nowe otwarcie” w październiku. Co dalej m.in. z in vitro, finansowaniem Kościoła, opodatkowaniem rolników i Kartą Nauczyciela?

***

Najnowsza POLITYKA w kioskach od środy 4 lipca. Wcześniej w wydaniu Polityki na iPada, na Kindle oraz od wtorku od godziny 20.00 w Polityce Cyfrowej (w wersji elektronicznej do wygodnego czytania na ekranie komputera, smartfonach i tabletach).

***

W najnowszym numerze POLITYKI premier Donald Tusk dzieli się emocjami, które przeżywał w trakcie Euro. – To było coś wyjątkowego, nadzwyczajne tygodnie. Ten klimat, to odnowienie bezpośrednich więzi człowieka z człowiekiem zostawią ślad, będą trwały jeszcze wiele lat – mówi premier. Zdaniem Tuska udało się zbudować kapitał społeczny, entuzjazm i szczerą radość, tzw. miękką infrastrukturę, których nie można teraz zmarnować. Premier, zapalony kibic, który sam gra w piłkę, zdradza również w wywiadzie, jakie mecze i jacy piłkarze zrobili na nim największe wrażenie podczas Euro.

Dziennikarze POLITYKI Jerzy Baczyński i Janina Paradowska pytali jednak Tuska o konkretne plany i decyzje – jaki jest cel rządu i Platformy teraz, po mistrzostwach?

Premier zapowiada, że bardzo poważnie traktuje słowa kobiet, które padały w trakcie Euro – że panowie urządzili sobie rozrywkę i wydali pieniądze na kosztowne zabawki. Teraz – zdaniem Tuska – czas na podobny wysiłek w stronę drugiej płci. Dlatego w wywiadzie zapowiada plan inwestowania w polską rodzinę.

Premier obiecuje również, że do jesieni rząd zakończy wprowadzanie większości zmian zapowiedzianych po wygraniu wyborów w 2011 roku. - Zakończy się etap pierwszy, najtrudniejszy – mówi Tusk, który planuje w październiku przedstawienie planów rząd na kolejne miesiące i do wyborów w 2015 r. Zdaniem szefa rządu można będzie mówić o „nowym otwarciu”.

W wywiadzie w najnowszej POLITYCE Tusk przedstawia również strategię rządu dotyczącą kilku najbardziej gorących, politycznych tematów, m.in. propozycji karalności in vitro, likwidacji funduszu kościelnego i finansowania kościoła w Polsce, opodatkowania rolników. Mówi również o rosnącej roli i miejscu Polski w rozwiązywaniu kolejnych unijnych kryzysów.

Obszerny, 5-stronicowy wywiad z Donaldem Tuskiem, tylko w POLITYCE.

 

***

Najnowsza POLITYKA w kioskach od środy 4 lipca. Wcześniej w wydaniu Polityki na iPada, na Kindle oraz od wtorku od godziny 20.00 w Polityce Cyfrowej (w wersji elektronicznej do wygodnego czytania na ekranie komputera, smartfonach i tabletach).

***

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną