Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Stało się

Matka z Hipolitowa: rodziła i zabijała

Beata Z., dzieciobójczyni z Hipolitowa. Beata Z., dzieciobójczyni z Hipolitowa. Tomasz Matuszkiewicz/SE / EAST NEWS
Dzieciobójczyni z Hipolitowa, Beata Z., podczas wizji lokalnej powiedziała do swojej matki: A czego mama płacze, jak to już się stało?

Śledczy mówili matce, że Beata działała brutalnie. Czekała, aż wyjdzie z niej łożysko i tym łożyskiem dusiła te dzieci. Nie podwiązywała im nawet pępowiny, bo chodziło jej o wykrwawienie. Tak odebrać od siebie i udusić?

(…)

Matka stała na podwórku, jak z piwnicy w stodole wypompowali trzy strażackie wozy wody i odłowili te dzieciątka. Zemdlała. A Beata: Czego, mamo, płaczesz, jak to się już stało? Zapaliła papierosa i poszła bez skruchy, a jej krwawiły wnętrzności. Jak ona żyła na tym cmentarzu? Czy ona miała jakąś psychikę? Jadła, gotowała, kładła się spać. Nie słyszała, żeby jej w uszach płakały?

Wstrząsający reportaż Edyty Gietki o kobiecie, która z zimną krwią zabiła sześcioro swoich dzieci, milczącej podlaskiej wsi i nieporadnych urzędnikach w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym od jutra w kioskach, a już dziś wieczorem w e-wydaniach.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną