„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. A.Woyciechowskiego

Wawrzyniec Smoczyński Wawrzyniec Smoczyński Michał Mutor / Agencja Gazeta
Szef działu zagranicznego tygodnika "Polityka" Wawrzyniec Smoczyński otrzymał dziennikarską Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2012.

Wawrzyniec Smoczyński został uhonorowany za - jak czytamy w uzasadnieniu - "cykl publikacji wnikliwie przedstawiających tematykę polityki i gospodarki międzynarodowej, który ukazał się między wrześniem 2011 a sierpniem 2012 r.". Wcześniej, w VI edycji Nagrody, otrzymał wyróżnienie.

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest co roku począwszy od 2005, czyli 10. rocznicy śmierci twórcy Radia Zet. Otrzymują ją dziennikarze (radiowi, telewizyjni i prasowi), którzy w ocenie Kapituły istotnie wpłynęli na świadomość Polaków.

W tym roku nominowanych było 13 publicystów, m.in. Joanna Solska z „Polityki” za całokształt pracy dziennikarskiej. W 2011 natomiast laureatem Nagrody został Andrzej Poczobut.

*

Wawrzyniec Smoczyński jest kierownikiem działu zagranicznego „Polityki”. Wcześniej w „Przekroju”. Studiował egiptologię. Zajmuje się polityką międzynarodową i makroekonomią. Wyróżniony m.in. Nagrodą Grand Press 2011 za cykl artykułów o światowym kryzysie finansowym.

Kliknij, by przeczytać teksty Wawrzyńca Smoczyńskiego na POLITYKA.PL »

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną