Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. A.Woyciechowskiego

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego
Szef działu zagranicznego tygodnika "Polityka" Wawrzyniec Smoczyński otrzymał dziennikarską Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2012.
Wawrzyniec Smoczyński
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Wawrzyniec Smoczyński

Wawrzyniec Smoczyński został uhonorowany za - jak czytamy w uzasadnieniu - "cykl publikacji wnikliwie przedstawiających tematykę polityki i gospodarki międzynarodowej, który ukazał się między wrześniem 2011 a sierpniem 2012 r.". Wcześniej, w VI edycji Nagrody, otrzymał wyróżnienie.

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest co roku począwszy od 2005, czyli 10. rocznicy śmierci twórcy Radia Zet. Otrzymują ją dziennikarze (radiowi, telewizyjni i prasowi), którzy w ocenie Kapituły istotnie wpłynęli na świadomość Polaków.

W tym roku nominowanych było 13 publicystów, m.in. Joanna Solska z „Polityki” za całokształt pracy dziennikarskiej. W 2011 natomiast laureatem Nagrody został Andrzej Poczobut.

*

Wawrzyniec Smoczyński jest kierownikiem działu zagranicznego „Polityki”. Wcześniej w „Przekroju”. Studiował egiptologię. Zajmuje się polityką międzynarodową i makroekonomią. Wyróżniony m.in. Nagrodą Grand Press 2011 za cykl artykułów o światowym kryzysie finansowym.

Kliknij, by przeczytać teksty Wawrzyńca Smoczyńskiego na POLITYKA.PL »

 

 

 

 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną