Kraj

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego

Wawrzyniec Smoczyński laureatem Nagrody im. A.Woyciechowskiego

Wawrzyniec Smoczyński Wawrzyniec Smoczyński Michał Mutor / Agencja Gazeta
Szef działu zagranicznego tygodnika "Polityka" Wawrzyniec Smoczyński otrzymał dziennikarską Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2012.

Wawrzyniec Smoczyński został uhonorowany za - jak czytamy w uzasadnieniu - "cykl publikacji wnikliwie przedstawiających tematykę polityki i gospodarki międzynarodowej, który ukazał się między wrześniem 2011 a sierpniem 2012 r.". Wcześniej, w VI edycji Nagrody, otrzymał wyróżnienie.

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest co roku począwszy od 2005, czyli 10. rocznicy śmierci twórcy Radia Zet. Otrzymują ją dziennikarze (radiowi, telewizyjni i prasowi), którzy w ocenie Kapituły istotnie wpłynęli na świadomość Polaków.

W tym roku nominowanych było 13 publicystów, m.in. Joanna Solska z „Polityki” za całokształt pracy dziennikarskiej. W 2011 natomiast laureatem Nagrody został Andrzej Poczobut.

*

Wawrzyniec Smoczyński jest kierownikiem działu zagranicznego „Polityki”. Wcześniej w „Przekroju”. Studiował egiptologię. Zajmuje się polityką międzynarodową i makroekonomią. Wyróżniony m.in. Nagrodą Grand Press 2011 za cykl artykułów o światowym kryzysie finansowym.

Kliknij, by przeczytać teksty Wawrzyńca Smoczyńskiego na POLITYKA.PL »

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną