Bal z cegiełką
Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów.
Maciej Kulczyński/PAP

Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów.

Gdzie, z kim i za ile można poszaleć w tym karnawale? Najtaniej, bo już za 10 zł, będą się bawić seniorzy z Gostynina na Karnawałowym Wieczorze Tanecznym. Dwa razy tyle kosztuje wejście na Diecezjalny Bal Karnawałowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji sandomierskiej w Zaklikowie (bal rozpocznie się od mszy św.). Wśród parafialnych ofert mamy też bezalkoholowy Hawajski Bal Karnawałowy Domowego Kościoła diecezji toruńskiej – Rejon Rubinkowo (60 zł od pary), bal „na sportowo” w jednej ze świętochłowickich parafii (70 zł, należy mieć na sobie sportową część ubioru lub odpowiedni rekwizyt) i bal Akcji Katolickiej archidiecezji poznańskiej (290 zł od pary).

Szaleć można na balu Polskiego Związku Głuchych w Chojnicach (60 zł), u strażaków ochotników z Kościana (70 zł), na Balu Fizyka studentów AGH (80 zł, „napoje energetyczne” do 0,5 l na parę można wnieść bez dodatkowych opłat) i na Balu Karnawałowym „Bollywood Party” organizowanym przez… Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca z Chmielna (110 zł, „wystarczy przebrać się w strój indyjski, aby poczuć się gwiazdą bollywoodzkiego kina”). Zaproszenie na Wielki Studencki Bal w auli Politechniki Warszawskiej kosztuje 130 zł, ale w cenie mamy trzy lekcje tańca. Tyle samo kosztuje Bal Lions Club Gdańsk Amber, połączony z kolędowaniem.

Z bali „korporacyjnych” do oszczędnych należy Bal Leśników w Pile (60 zł). Więcej kosztuje wejście na Bal Policjanta w Łodzi (120 zł, bez alkoholu), Bal Rolnika w Białogardzie (135 zł, bez alkoholu), Bal Rektorski Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (150 zł), Bal Mostowców Dolnośląskich i Inżynierów Budownictwa (160 zł), Bal Górnika w podziemiach kopalni w Bochni (250 zł, za alkohol dodatkowo) i Bal Korporacji Handlu Zagranicznego w Warszawie (250 zł). Na Balu Lekarza we Wrocławiu można się bawić za 240 zł i w Krakowie za 270 zł.

Terytorialne różnice daje się dostrzec w cenach zaproszeń na bale korporacji prawniczych. Adwokaci z Olsztyna będą się bawić za 180 zł od osoby, w Białymstoku – za 190 zł, w Krakowie – za 350 zł, a radcy prawni z Warszawy – za 440 zł. Tych ostatnich przebili adwokaci z Trójmiasta, organizując Bal Adwokacki w sopockim Grand Hotelu za 450 zł od osoby, co i tak nie jest rekordem tegorocznego karnawału. Każdy uczestnik Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów we wrocławskiej Hali Stulecia musi kupić „cegiełkę” za 700 zł.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną