Kraj

39

W Straży Granicznej pracuje obecnie czterech generałów. W Straży Granicznej pracuje obecnie czterech generałów. Maciej Macierzyński / Reporter

39 generałów pracuje w służbach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Najwięcej zatrudnionych jest w policji – 18. Ale biorąc pod uwagę, że jest to największa formacja mundurowa w Polsce, większa nawet od armii, nie jest to liczba przytłaczająca. Za to w Państwowej Straży Pożarnej obrodziło: na 30 tys. strażaków przypada aż 14 generałów. Generalskich lampasów innym służbom wyraźnie pozazdrościła Straż Graniczna, która obecnie ma już 4 generałów. Jeszcze w 2010 r. wystarczał jeden. Jednak najwyższy współczynnik generałów w stosunku do zatrudnionych ma Biuro Ochrony Rządu. Choć to najmniejsza formacja z podległych pod MSW, ma trzech generałów. BOR nie podaje liczby pracowników, więc nie wiemy, ilu ich przypada na każdego generała. Najwięcej generałów w MSW przybyło w 2011 r.

Polityka 04.2013 (2892) z dnia 22.01.2013; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rzeź ptaków

Co roku myśliwi zabijają około 200 tys. ptaków. Wyłącznie dla własnej rozrywki. Żadnych innych powodów polowania na ptaki nie ma.

Joanna Podgórska
05.12.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną