Kraj

39

W Straży Granicznej pracuje obecnie czterech generałów. W Straży Granicznej pracuje obecnie czterech generałów. Maciej Macierzyński / Reporter

39 generałów pracuje w służbach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Najwięcej zatrudnionych jest w policji – 18. Ale biorąc pod uwagę, że jest to największa formacja mundurowa w Polsce, większa nawet od armii, nie jest to liczba przytłaczająca. Za to w Państwowej Straży Pożarnej obrodziło: na 30 tys. strażaków przypada aż 14 generałów. Generalskich lampasów innym służbom wyraźnie pozazdrościła Straż Graniczna, która obecnie ma już 4 generałów. Jeszcze w 2010 r. wystarczał jeden. Jednak najwyższy współczynnik generałów w stosunku do zatrudnionych ma Biuro Ochrony Rządu. Choć to najmniejsza formacja z podległych pod MSW, ma trzech generałów. BOR nie podaje liczby pracowników, więc nie wiemy, ilu ich przypada na każdego generała. Najwięcej generałów w MSW przybyło w 2011 r.

Polityka 04.2013 (2892) z dnia 22.01.2013; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6
Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną