Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Wybuchy wyobraźni

Analiza dźwiękowa smoleńskiej katastrofy

Prof. dr hab. Paweł Artymowicz. Prof. dr hab. Paweł Artymowicz. Archiwum Pawła Artymowicza / materiały prasowe
Choć w sprawie katastrofy smoleńskiej większy rozgłos zyskują rozmaite fantasmagorie, kolejne rzeczywiście fachowe ekspertyzy wykluczają możliwość wybuchu na pokładzie samolotu. Przedstawiamy oryginalną analizę ścieżki dźwiękowej ostatnich sekund lotu prezydenckiego Tu-154M, dokonaną przez fizyka i pilota prof. Pawła Artymowicza.
Korelacja obrazu terenu wypadku, trajektorii lotu i dżwięku z CRV w ostatniej fazie lotu.AN Korelacja obrazu terenu wypadku, trajektorii lotu i dżwięku z CRV w ostatniej fazie lotu.

Wydawać by się mogło, że w trzy lata od katastrofy smoleńskiej Tu-154M coraz mniej będzie wątpliwości na temat jej przyczyn i gasnąć będą emocje z nią związane. Jest inaczej. Ponad połowa Polaków uważa, że okoliczności katastrofy nie zostały należycie wyjaśnione, a ok. 30 proc. wierzy w zamach. Z roku na rok rośnie liczba osób zdezorientowanych.

Dzieje się tak za sprawą zespołu parlamentarnego pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, który nie tylko podważa ustalenia raportu Millera, ale ogłasza własne hipotezy.

Polityka 14.2013 (2902) z dnia 02.04.2013; Temat tygodnia; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Wybuchy wyobraźni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >