Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Prezes TVP odpowiada na apel Janiny Paradowskiej ws. Mrożka

Żegnamy Sławomira Mrożka, ale niekoniecznie musimy żegnać się z jego dziełem - pisze Janina Paradowska. Żegnamy Sławomira Mrożka, ale niekoniecznie musimy żegnać się z jego dziełem - pisze Janina Paradowska. Piotr Wojnarowski / Forum
W ostatnim numerze POLITYKI Janina Paradowska zasugerowała, że warto przenieść dramat Sławomira Mrożka "Miłość na Krymie" w reż. Jerzego Jarockiego do telewizji. Juliusz Braun błyskawicznie zareagował na ten apel.

Publicystka POLITYKI napisała: "Żegnamy Sławomira Mrożka, ale niekoniecznie musimy żegnać się z jego dziełem, zwłaszcza z tym, które jeszcze żyje. A żyje w Teatrze Narodowym wielki spektakl dwóch mistrzów – Sławomira Mrożka i zmarłego w roku ubiegłym wybitnego reżysera Jerzego Jarockiego. Żyje „Miłość na Krymie”, najbardziej epicki z dramatów Mrożka. Warto by było przenieść przedstawienie do telewizji, by utrwalić dla przyszłości tę część narodowego dziedzictwa. Byłby to rodzaj klamry spinającej życiorysy dwóch wybitnych twórców. Minister kultury Bogdan Zdrojewski, prezes telewizji publicznej Juliusz Braun oraz dyrektor teatru Jan Englert złożyliby w ten sposób największy hołd tym, którzy przez dziesięciolecia kształtowali naszą wyobraźnię, wrażliwość kulturalną, a także dystans do otaczającej nas rzeczywistości. Taką pamięć jesteśmy im winni".

Na odpowiedź prezesa TVP nie musieliśmy długo czekać. "W pełni podzielam opinię, że to słuszne, potrzebne, wręcz konieczne. Traktuję więc sprawę jako zobowiązanie. Rozmawiałem już z dyr. Janem Englertem i niezwłocznie zabieramy się do przygotowań" - napisał Juliusz Braun w liście do POLITYKI.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną