Jerzy Baczyński poleca najnowszy numer POLITYKI
Internet zmienił nasze życie, ale także śmierć. W specjalnym wydaniu POLITYKI na Święto Zmarłych zapraszamy na spacer po wirtualnych cmentarzach.
Jerzy Baczyński, redaktor naczelny Tygodnika POLITYKA
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Jerzy Baczyński, redaktor naczelny Tygodnika POLITYKA

Okładka najnowszego numeru POLITYKI
Polityka

Okładka najnowszego numeru POLITYKI

Nie chodzi tu tylko o specjalne serwisy  e-pogrzebowe, ale także o to, co po śmierci dzieje się z zapisami, jakie pozostawiliśmy w sieci. Nasze strony, profile, awatary mają przecież swoje własne niezależne życie, swoich przyjaciół, zainteresowania, aktywność. Edyta Gietka opisuje niekiedy makabryczne zdarzenia towarzyszące sieciowemu życiu po życiu. Ale, oczywiście, są już także aplikacje pozwalające nam umrzeć albo przeciwnie – żyć wiecznie.

A o tym, że świat realny coraz bardziej rozpływa się i niknie w internetowym matriksie, w zaduszkowej atmosferze rozmawiają Jacek Żakowski i prof. Eben Moglen, wybitny specjalista od oprogramowania. Zapatrzeni w nasze monitory, omiatani migającym światłem już zaczynamy przypominać zombie…

Dla przywrócenia równowagi ducha, trochę postraszywszy, proponujemy w tym wydaniu wiele  pogodniejszych lektur, jak choćby nostalgiczną podróż do roku 1913 w środek wiedeńskiej i paryskiej belle epoque. Chociaż – to był przecież ostatni rok przed wybuchem wojny… To może o dziewicach konsekrowanych? Albo o bezczelnej ucieczce z płockiego więzienia?

Polecam

Jerzy Baczyński

Najnowszy numer POLITYKI jest dostępny od środy w kioskach i czytniku Kindle, a od wtorku wieczorem w wydaniach na iPadzie i w Polityce Cyfrowej.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną