Kraj

Życie pozaustrojowe

Młodzi pozasystemowi

Jeśli ktoś z młodego pokolenia angażuje się w struktury polityczne, traktuje to jako ścieżkę korporacyjnej kariery, a nie aktywność publiczną. Jeśli ktoś z młodego pokolenia angażuje się w struktury polityczne, traktuje to jako ścieżkę korporacyjnej kariery, a nie aktywność publiczną. Wojciech Artyniew / Forum
Polacy, nic się nie stało! Ale się dzieje.
Jak na skalę nieobecności policji i medialną histerię, marsz przebiegł spokojnie.Piotr Drabik/Flickr CC by 2.0 Jak na skalę nieobecności policji i medialną histerię, marsz przebiegł spokojnie.

Destrukcja plastikowej budki. Zniszczona tęcza. Chuligani walący w drzwi squatu i wrzucający flary za płot ambasady. Wyzwiska i rękoczyny. To jest złe i bardzo nieprzyjemne. Ale gdzie takiemu świętowaniu do tego, co działo się na ulicach Warszawy 20, 15 i nawet 10 lat temu. Na policję w wolnej Polsce leciały śruby i mutry, demonstranci odpalali petardy tuzinami, nosili styliska i łomy, a policja strzelała gumowymi kulami i pałowała na oślep.

Denerwowaliśmy się, kiedy Kaczyńscy z Wrzodakiem robili marsz na Belweder, gdzie mieszkał Wałęsa, i kiedy górnicy walczyli pod Sejmem.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Życie pozaustrojowe"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019