Kraj

Smutek kibica

Adam Nawałka - nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Adam Nawałka - nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Andrzej Iwańczuk / Reporter

Przegraliśmy w tym roku wiele. Trzy zwycięstwa, cztery remisy, reszta spotkań przegrana – to nie był udany rok naszych piłkarzy, więc nie pojadą na mundial w Brazylii. Po Waldemarze Fornaliku selekcjonerem reprezentacji został Adam Nawałka, wcześniej trener Górnika Zabrze. Niestety, pierwsze rozegrane pod jego wodzą mecze towarzyskie nie nastrajają optymistycznie. Słabo poszło też naszym koszykarzom podczas wrześniowych mistrzostw Europy w Słowenii – cztery przegrane mecze na pięć rozegranych. Nie popisali się również siatkarze, którzy w organizowanych przez Polskę i Danię ME nie przeszli nawet do ćwierćfinału (zajęli 9 miejsce). Za „najgorszy występ od ćwierćwiecza” uznano zaś mecz siatkarek podczas niemiecko-szwajcarskich ME (ostatecznie zajęły 11 miejsce).

Były jednak i rzadkie chwile chwały. Nasi szczypiorniści nie zawiedli w Superpucharze – z Hamburga przywieźli srebro. Lekkoatleci podczas MŚ w Moskwie zdobyli trzy medale (złoty Pawła Fajdka oraz srebrne Anity Włodarczyk i Piotra Małachowskiego), a żużlowcy odzyskali w Pradze drużynowe mistrzostwo świata. Na polskim sporcie cieniem położyła się jednak śmierć himalaistów – Macieja Berbeki i Tomasz Kowalskiego, którzy zginęli podczas schodzenia ze zdobytego ośmiotysięcznika Broad Peak, oraz Artura Hajzera, który zginął podczas wyprawy na Gaszerbrum I.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Ludzie i wydarzenia 2013 - kraj; s. 12
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną