Kraj

Kto weźmie Warszawę

Wybory samorządowe - bój o wielkie miasta

Ładnie udekorowane miasto to dodatkowe punkty dla władzy. Ładnie udekorowane miasto to dodatkowe punkty dla władzy. Tadeusz Późniak / Polityka
Wybory samorządowe 2014 r. mogą przywrócić blask PO albo odciąć jej prąd.
Pani prezydent oznajmiła, że nie wie, ile kosztuje bilet 20-minutowy, bo jeździ z mężem samochodem.photobeppus/Flickr CC by 2.0 Pani prezydent oznajmiła, że nie wie, ile kosztuje bilet 20-minutowy, bo jeździ z mężem samochodem.

Chociaż wybory odbędą się 16 listopada, we wszystkich polskich samorządach już trwają przymiarki wyborcze. Partie polityczne szykują się do walki o władzę w dużych miastach, bo mieć własnego prezydenta, to nie tylko splendor i nie tylko gra wstępna przed wyborami parlamentarnymi, ale też możliwość zapewnienia pracy w miejskich urzędach dla wiernych kolegów. Zdobędą utrzymanie z samorządowych środków, za co odwdzięczą się, kiedy nadejdzie pora. Obsiądą miejskie spółki komunikacyjne, wodociągowe i kanalizacyjne, będą planować wydawanie pieniędzy na potrzebne i całkowicie niepotrzebne inwestycje.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Kraj; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto weźmie Warszawę"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak pozostać sobą po spektakularnym sukcesie bądź porażce

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017