Kraj

Za tydzień – Białystok

Wojciech Wójcik / Forum

W naszym cyklu „Portrety miast polskich” tym razem opiszemy Białystok: jego dziwną, nieporównywalną z innymi dużymi miastami, chaotyczną urbanistykę i architekturę; mieszkańców, pomawianych w Polsce o skłonności ksenofobiczne, choć miasto i historycznie, i obecnie zawsze miało charakter multikulti; opiszemy gospodarkę i politykę miejską, elity i ludność przelotną. Zastanowimy się, z czego miasto i region mają żyć, bo dziś utrzymują się głównie z pieniędzy publicznych. A może to powinna być polska brama na Białoruś, nit spinający wschód i zachód tej części kontynentu? Fascynujący i niepokojący raport z Białegostoku już w najbliższym numerze.

Polityka 12.2014 (2950) z dnia 18.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną