Kraj

Umorzenie możliwe

Andrzej Seremet w rocznicę katastrofy smoleńskiej

„Osobiście czytam i podpisuję każdy wniosek o uchylenie immunitetu i naprawdę paleta polityczna jest szeroka”. „Osobiście czytam i podpisuję każdy wniosek o uchylenie immunitetu i naprawdę paleta polityczna jest szeroka”. Jacek Herok / Newspix.pl
Prokurator generalny Andrzej Seremet o katastrofie smoleńskiej, innych głośnych śledztwach oraz sporach z rządem.
„Trzeba oddać stronie rosyjskiej, że do wszystkich dowodów w każdej chwili nadal mamy dostęp”.Michał Dyjuk/Reporter „Trzeba oddać stronie rosyjskiej, że do wszystkich dowodów w każdej chwili nadal mamy dostęp”.

Janina Paradowska: – Oto mamy czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej. To zarazem cztery lata prokuratorskiego śledztwa. Czego jeszcze w tej sprawie nie wiemy, że nadal nie ma ostatecznej decyzji prokuratury?
Andrzej Seremet: – Wiemy bardzo dużo, ale nadal brak nam kilku elementów pozwalających zakończyć śledztwo. Musimy mieć kompletny materiał, aby końcowa decyzja była nie do podważenia, bo że zostanie zaskarżona, nie mam wątpliwości – o ile oczywiście postępowanie zostanie umorzone.

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Umorzenie możliwe"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020